Чорноморський банк торгівлі та розвитку підтримує стале фінансування та МСП в Україні

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) надає УКРГАЗБАНКУ кредит у розмірі 30 млн євро задля зеленого фінансування. Зокрема, кошти виділені на фінансування енергоефективності, відновлюваної енергетики та інших проєктів, спрямованих на покращення екології, з метою зменшення негативного вуглецевого впливу української промисловості. Кредит ЧБТР також може бути використаний для допомоги українським малим та середнім підприємствам у відновленні їхньої діяльності після кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

«Ми раді об’єднати зусилля з Укргазбанком, який має заслужену репутацію "зеленого" банку, для підтримки сталих та екологічних рішень в Україні. Зважаючи на складні умови ведення бізнесу під час кризи COVID-19, фінансування ЧБТР сприятиме підвищенню стійкості сегменту малого та середнього бізнесу, збереженню робочих місць та створенню джерел прибутку у країні», – заявив Дмитро Панкін, президент ЧБТР.

«Щиро вдячні партнеру за готовність розділити наші цінності та підтримати український бізнес в цей непростий час. Саме завдяки екологічним, енергоефективним проєктам підприємці матимуть суттєву економію енергоресурсів та коштів, які в результаті можна спрямувати на розвиток чи нові напрями роботи. Особливо відчутною та корисною така підтримка буде для представників малого та середнього бізнесу, які постраждали чи не найбільше від пандемії COVID і зараз переживають нелегкі часи», – зазначив в.о. Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець.  


Укргазбанк
 – провідний ЕКОбанк України, який піклується про довкілля, фінансуючи проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. На сьогодні Банк є беззаперечним лідером у «зеленому» фінансуванні. Входить до ТОП-5 найбільших банків України за обсягом активів. З 2009 року основним акціонером є держава (94,94% акцій належить Міністерству фінансів України). Станом на кінець 2019 року частка зелених позик у кредитному портфелі Банку становила близько 30%. Довгостроковий кредитний рейтинг Банку від агентства Fitch Ratings - "В"/ прогноз "стабільний".

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) – це міжнародна фінансова установа, заснована Албанією, Вірменією, Азербайджаном, Болгарією, Грузією, Грецією, Молдовою, Румунією, Росією, Туреччиною та Україною. Штаб-квартира ЧБТР знаходиться в Салоніках, Греція. ЧБТР підтримує економічний розвиток та регіональне співробітництво, надаючи кредити, кредитні лінії, капітал та гарантії для проектів, а також торговельне фінансування в державному та приватному секторах країн-членів. Статутний капітал Банку становить 3,45 млрд. євро. Довгостроковий кредитний рейтінг ЧБТР  -  "A-"  від агенства Standard and Poor's та "A2" від агенства Moody's.


Щоб дізнатися більше про ЧБТР, перейдіть за посиланням – www.bstdb.org