До НАБУ приєдналися ще два банки

В Асоціацію «Незалежна асоціація банків України» увійшли нові члени – ПАТ «РВС Банк» та ПАТ «Банк Восток»

«Банк Восток» – універсальний банк, який надає весь перелік банківських послуг для приватних та корпоративних клієнтів. Банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На 1 січня 2016 року розмір регулятивного капіталу банка склав понад 507 млн. гривень.

Акціонером ПАТ «Банк Восток» є компанія «Восток Капітал», власники якої - ПАТ «ФОЗЗІ ГРУПП» Лія Мороховська та Вадим Мороховський, який також є Головою правління «Банк Восток».

З 2016 року «Банк Восток» входить до першої групи банків за класифікацією НБУ. Згідно з новими критеріями, до цієї групи відносяться банки, доля активів яких перевищує 0,5% активів банківської системи.

«РВС Банк» створений на базі раніше неплатоспроможного банку ПАТ «Омега Банк» (до 2013 року - «Swedbank», до 2007 р. – «ТАС-Комерцбанк»). На початку листопада Національний банк затвердив статут «РВС Банк», відтак він позбувся статусу «перехідний». Кінцевим бенефіціаром «РВС Банк», згідно узгодженої структури власності НБУ, є Олександр Стецюк. Виконуючий обов'язки Голови правління – Владислав Кравець.

За результатами дослідження, рейтинговий комітет РА «Стандарт-Рейтинг» (Україна) прийняв рішення про присвоєння «РВС Банк» довгострокового кредитного рейтингу на рівні uaBBB. Що говорить про стійкий фінансовий стан банківської установи.

Наразі в Україні працює близько ста банків, з яких 61- члени Асоціації. Таким чином, НАБУ залишається найбільшим професійним об'єднанням банківської спільноти, яке об'єднує понад 90% сукупних активів банківського ринку України.