ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПІДБИТО ПІДСУМКИ

ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПІДБИТО ПІДСУМКИ

Київ, Україна (14 грудня 2020 року) – Незалежна асоціація банків України (НАБУ) підбила підсумки та презентувала напрацювання «Дослідження ринку кредитування в Україні», яке реалізувала за грантової підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

В рамках дослідження було проаналізовано низку: макроекономічних, юридичних і податкових аспектів, виявлено перешкоди для запровадження нових фінансових інструментів та відновлення кредитування, проведено масштабне опитування населення і представників малого та середнього бізнесу України. Підсумком став ряд практичних рекомендацій, розроблених на основі зазначених блоків досліджень.

Проблеми відновлення кредитування економіки розглядалися вже з урахуванням фінансово-економічних наслідків пандемії COVID-19, останніх ініціатив уряду та нормативних змін. Сьогодні профільні експерти презентували результати дослідження, повний пакет матеріалів якого буде доступний на офіційному сайті НАБУ.

«Ми дуже вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за підтримку дослідження, що охоплює усі стратегічні напрямки. Йдеться не тільки про законодавчі перепони та пропозиції, але й про сприйняття ситуації клієнтами – населенням та бізнесом. Ці напрацювання, безумовно, стануть у нагоді усьому фінсектору, оскільки серед іншого допоможуть краще зрозуміти нинішніх та потенційних клієнтів, що сприятиме реалізації одній з глобальних цілей проекту – підвищенню рівня довіри до сектору», – зазначила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

Заступниця керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія Вітка наголосила, що результати дослідження є дуже цікавими й корисними для розвитку кредитного ринку України. «Позитивно, що бізнес і населення розглядають вартість кредиту як основний критерій вибору, а на наступному місці - прозорість умов», - сказала вона та додала, що це свідчить про певний рівень фінансової грамотності. А з негативних моментів пані Вітка згадала про велику частку тих, хто користувався кредитами та не хоче повторювати цей досвід.

Серед наступних кроків – розробка єдиного плану дій на базі висновків дослідження, а також лобіювання розроблених рекомендацій та необхідних законодавчих змін.

***

Про Незалежну асоціацію банків України (НАБУ)

НАБУ - найбільше професійне об’єднання банківського сектору (створено 4 листопада 2011 року), членами якого є банки з 96% усіх активів банківської системи України. Місія НАБУ - сприяти побудові надійної, стабільної та прибуткової фінансової системи України, вирішувати завдання та проблеми банківської системи, збільшувати прибутковість бізнесу та розвивати національну економіку. Протягом усього часу своєї діяльності НАБУ приділяє максимальну увагу таким стратегічним питанням, як відновлення кредитуваннята, покращення інвестиційної привабливості, а також намагається постійно забезпечувати своїх членів цікавою та корисною аналітикою, що стане банкам у нагоді. Детальніше на сторінці https://www.facebook.com/NABU.UKRAINE або на сайті https://nabu.ua/

Про USAID

USAID є однією з провідних установ світу у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року. З додатковою інформацією про діяльність USAID можна ознайомитися на веб-сайті http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук - https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору»

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування; реформування законодавчої та нормативної бази; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; а також сприяння залученню населення до фінансових ринків та захисту прав споживачів фінансових послуг. З додатковою інформацією про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінках: http://www.fst-ua.info/en/ та https://www.facebook.com/FSTProject.





Матеріали заходу: