Голову правління DV Bank суд помістив в СІЗО за публікацію в Facebook

Печерський суд м.Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про обрання запобіжного заходу голові правління DV Bank Сергію Горбачевському у вигляді утримання під вартою строком на два місяці

Нагадаємо, Горбачевський проходить як підозрюваний у справі про банкрутство «Інтеграл-банку». Раніше Печерський суд запобіжним заходом йому призначив домашній арешт в нічний час без права виїзду за кордон (27.02.17). Це рішення підтримав Апеляційний суд м.Києва, відхиливши клопотання прокуратури про взяття під варту (04.04.17).

Сьогодні прокурор клопотав про те, щоб «ізолювати підозрюваного Горбачевського на період досудового розслідування» з тієї причини, що він нібито тисне на свідків через соціальну мережу Facebook.

Мова йде про публікацію Горбачевського від 29.03.17, яка супроводжувалась текстом: «А ось і головний свідок у моїй справі, власною персоною (зліва). Той самий, який повідомив Нацполіціі, що, користуючись ніком SERG в ReutersDealing, я, будучи співробітником DVBank, нібито вивів з Інтегралу 280 млн грн».

Також на своїй сторінці в Facebook він привів фотокопію показань свідків Асеєвої з офіційного звинувачення.

Адвокат Денис Статніков зазначив, що суддя розглядала клопотання на підставі роздруківки з низькою якістю, зрозуміти з якої сенс посту було неможливо. Він також додав, що всупереч законодавчим вимогам, сторонам не було надано можливість заявити про відводи і розглянути заставну суму. Суд виніс рішення на підставі бездоказових заяв звинувачення, які раніше не врахував як суд першої інстанції, так і Апеляційний.

«Суддя Віта Бортницька допустила грубі процесуальні порушення, чим винесла, з моєї точки зору, неправосудне рішення. Не дивно, що Україна займає останні місця в глобальних рейтингах корупції, якщо бізнесменів переслідують на підставі перепосту в Facebook», - зазначив адвокат.

Статніков додав, що окреме кримінальне провадження проти Горбачевського за «погрози в Facebook» було відкрито Головним слідчим управлінням Нацполіціі, а внесення в ЄРДР відбулося буквально на наступний день.

«Те, що Горбачевському інкримінували пост в соцмережах, і справу завело ГСУ, що не відповідає статусу цього правоохоронного органу, в черговий раз говорить про замовний характер переслідування банкіра. Так само як і миттєве внесення виробництва в реєстр, яке послідувало вже через кілька годин. У той же час розслідування кримінальної справи по слідчому Тарасенко - за грубі порушення КПК в тому ж виробництві, збудженої майже місяць тому, до цих пір в ЄРДР не внесено», - підкреслив Статніков.

Адвокат уточнив, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини позбавлення волі у вигляді утримання під вартою є винятковим запобіжним заходом. «Відповідно, подібне рішення судді свідчить про те, наскільки далеко Україна від прийнятих в Європі правових практик», - сказав Денис Статніков.