ІІІ Форум з конкурсного права: стягнення, реструктуризація, банкрутство

ІІІ Форум з конкурсного права: стягнення, реструктуризація, банкрутство

У п’ятницю, 17 листопада, за інформаційної підтримки Незалежної асоціації банків України, відбувся ІІІ Форум з конкурсного права Асоціації правників України. Традиційно, захід був присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, банкрутству та реструктуризації.

У Форумі взяли участь представники судової гілки влади, банківської спільноти, державних органів, приватні виконавці, юристи провідних юридичних фірм, арбітражні керуючі та іноземні експерти. Серед гостей – Шанда ДеЛонг, старший радник юридичного департаменту МВФ та Довидас Віткаускас - керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ в сфері юстиції в Україні».

В рамках даного заходу були проведені чотири сесії, на яких обговорено питання банкрутства та фінансової реструктуризації; проблеми та реформування системи виконання судових рішень; бізнес на проблемних активах та торгівля проблемними активами.

Спікером від НАБУ був Сергій Панов, Голова Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів. Під час третьої сесії форуму, присвяченої бізнесу на проблемних активах, С. Панов виступив із доповіддю «Три роки реформ. Чи стало легше банкам?». Свій виступ він присвятив аналізу становища банків за останні три роки. На думку С. Панова, сьогоднішні реалії не дають відчутного сигналу кредиторам та інвесторам про підвищення рівня захисту їх прав. Незважаючи на те, що за останні роки зроблено чимало, ситуація із рівнем непрацюючих кредитів у банківській сфері є вкрай невтішною. Так, за даними Національного банку України, станом на 1 жовтня 2017 року обсяг «поганих кредитів» складає 588,2 млрд. грн. – цe ті кошти, які нeдоотримала eкономіка Украіни чeрeз нeдосконалі процeдури урeгулювання боргів і відсутність реальної відповідальності нeдобросовісних боржників. Для вирішення ситуації, яка склалась, потрібні реформи, зокрема необхідно реформувати питання банкрутства, підвищити рівень захисту прав кредиторів та надати їм повноцінний доступ до державних реєстрів, посилити співпрацю правоохоронних органів з банківськими установами.

1У підсумку свого виступу, С. Панов наголосив, що лише спільними зусиллями ми зможемо вдосконалити наше законодавство, що в свою чергу, посилить рівень захисту прав кредиторів, і як наслідок – дозволить зменшити рівень непрацюючих кредитів, відновити повноцінне кредитування та залучити такі необхідні для нашої країни інвестиції.

По закінченню форуму Асоціація правників України вручила подяки за вагомий внесок у розвиток галузі та сприяння проведенню реформ Незалежній асоціації банків України, Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Центру комерційного права та проекту ProZorro.Продажі.

Презентації, які використовувались доповідачами під час виступів на форумі, Ви можете скачати за посиланням: http://uba.ua/ukr/Bankruptcy_2017/


Фотографії заходу доступні за посиланням: https://www.facebook.com/pg/UkrainianBarAssociation/photos/?tab=album&album_id=1743556242350982, http://uba.ua/ukr/Bankruptcy_2017/