Керівництво НАБУ взяло участь у засіданні Міжнародної банківської Ради

Керівництво НАБУ взяло участь у засіданні Міжнародної банківської Ради
17-19 травня у Белграді (Сербія) проходило засідання Міжнародної координаційної Ради банківських асоціацій країн СНГ, Центральної і Східної Європи (Міжнародної Банківської Ради). Організатор зустрічі – Асоціація сербських банків. Темою зборів цього року стала «Зростаюча роль національних банківських асоціацій у діяльності фінансової освіти та грамотності»

«Щорічні збори банківських асоціацій – це чудова нагода обговорити спільні проблеми, з якими стикається міжнародна банківська спільнота. Це обмін досвідом та налагодження нових зв’язків, що безумовно призведе до плідної співпраці, націленої на взаємовигідний результат», – вважає Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ.

Під час зустрічі керівники провідних європейських банківських асоціацій і організацій обговорювали проблеми, з якими стикаються фінансові організації при підготовці та перепідготовці банківських працівників. Адже розвиток нових технологій вимагає постійного оновлення знань і навичок банківського персоналу. Також учасники зустрічі обговорили роль фінансових організацій і банківських об'єднань в адаптації клієнтів до нових банківських сервісів і послуг.

Олена Коробкова, під час свого виступу, презентувала одну з найактуальніших тем для українського банківського ринку – фінансова грамотність населення України. «Всі ми чудово розуміємо, що підвищення рівня фінансової грамотності споживачів в національному масштабі сприяє, зокрема, підвищенню рівня довіри до всієї банківської системи. Саме тому питання фінансової грамотності населення включено до державної стратегії і є одним з пріоритетних напрямків у діяльності НАБУ», - зауважила виконавчий директор НАБУ.

alt

Фінансова криза вплинула на рівень фінансової освіченості населення. Протягом останніх трьох років кількість фінансово-освічених жителів України зросла в середньому на 30%. Проте українців все ще можна віднести до розряду консервативних - до покупок в кредит більш схильні молоді люди (18-34 років), а відсоток довіри банку і заощаджень в іноземній валюті все ще досить низький.

Саме тому НАБУ виділено декілька основних задач, вирішення яких буде працювати на підвищення освіченості громадян в фінансових послугах. Це і створення культури управління особистими фінансами та формування культури заощаджень, і збільшення частки безготівкових розрахунків, створення культури позитивних кредитних історій та довіра до національної валюти – гривні. Все це ланки одного ланцюга, що в результаті підвищують довіру до фінансового ринку в цілому.

Для реалізації цього масштабного проекту було виділено 4 основні цільові аудиторії - доросле населення (як споживачі фінансових послуг), діти (як майбутні споживачі), журналісти (як основний важіль впливу на населення) та малий і середній бізнес (як одну з найважливіших складових економіки України).

Фахівці НАБУ проводили величезну кількість різноманітних заходів, а саме відкриті уроки в школах, окремий тур по фінансовій грамотності в 30 містах України, заснований Всесвітній день заощаджень в Україні, запущений єдиний інтернет-портал з фінансової грамотності та багато іншого.                                                                                                                                 
Як правило, засідання МБР проводяться не рідше одного разу на рік по черзі в одній з країн - учасниць Ради. За пропозицією Асоціації Банків Азербайджану наступне засідання Міжнародної Банківської Ради планується провести в жовтні поточного року в Баку.
 
Варто нагадати, що восени 2016 року приймаючою стороною вперше стала Україна. Організаторами засідання Міжнародної Банківської Ради (МБР), яке проходило в Києві, виступили НАБУ спільно з Національним банком України.

                                                                                                             

на фото:
виконавчий директор НАБУ
                                                                                                                                Олена Коробкова разом з
                                                                                                                               головою Асоціації банків Сербії
                                                                                                                               Дугалічем Веролюбом