Кирило Шевченко: Держава компенсує 30% вартості житла молодим українським сім’ям

Кирило Шевченко: Держава компенсує 30% вартості житла молодим українським сім’ям

Голова правління УКРАЗБАНКУ Кирило Шевченко та Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний підписали Меморандум про cпівпрацю у наданні доступного житла молодим українським сім’ям із компенсацією від держави.


Зокрема, компенсацію від держави у розмірі 30% вартості житла можуть отримати молоді родини в усіх регіонах України.


Голова правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко наголосив, що держава виділила 100 млн грн на програму доступного іпотечного кредитування, а завдяки соціальній програмі державного банку українці можуть внести перший внесок на житло за рахунок держави.  


«Ми розуміємо наскільки актуальною залишається проблема власного житла для багатьох українських молодих сімей. Однак наразі об’єктивні економічні умови в Україні не дозволяють багатьом українцям купити власне нове житло. Тому Кабінет міністрів України створив спеціальну програму з компенсації 30% вартості житла для українців, які потребують підтримки. 
А завдяки партнерській участі у програмі державного банку молоді сім’ї за спеціальними програмами від УКРГАЗБАНКУ можуть спрямувати компенсацію від держави для оплати першого внеску за власне житло. А надалі традиційно сплачувати відсотки за кредитом, які, за спеціальними програмами УКРГАЗБАНКУ обійдуться набагато дешевше, ніж плата за орендовану квартиру. Забезпеченням по кредиту буде виступати придбане житло. За допомогою компенсації від держави та спеціальних пільгових іпотечних програм  від УКРГАЗБАНКУ від 300 до 350 сімей вже в цьому році можуть стати власниками житла», - наголосив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ.

alt

Також, Кирило Шевченко зазначив, що у 2018 році державний банк планує зробити максимальний акцент на іпотечне кредитування та вже має багато пільгових програм доступного житла, а партнерами банку виступають більш ніж 30 великих надійних компаній-забудовників

«За 2017 рік ми виконали величезну роботу зі створення нових лояльних партнерських програм із забудовниками, аби зробити ці кредити максимально доступними для українських сімей. Тільки за останні місяць 2017 року ми надали майже 100 іпотечних кредитів для українців на суму більше 35 млн грн.Наразі ми співпрацюємо з понад 30 компаніями-забудовниками і відкриті для співпраці з новими партнерами, оскільки володіємо достатнім ресурсом для кредитування і багаторічним досвідом роботи з різними іпотечними програмами. Однак партнерів відбираємо дуже ретельно, оскільки їх надійність – безпека наших клієнтів. Ми не готові працювати з забудовниками, у яких є об’єкти замороженого будівництва, немає досвіду введення в експлуатацію об’єктів власного будівництва, вони не можуть надати повний пакет дозвільної документації або мають негативний фінансовий стан. Якщо клієнт хоче отримати іпотечний кредит на обєкт, побудований неакредитованою у банку компанією, то така заявка теж буде розглянута, але забудовник однозначно буде перевірятися відповідними службами банку», - наголосив Кирило Шевченко.

alt

Голова Правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний висловив сподівання на довгострокове партнерство з УКРГАЗБАНКОМ за для спрощення умов доступу громадян до житлових програм.

«Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву консолідує зусилля з великим державним банком задля спрощення умов доступу громадян до житлових програм. Наша мета залишається незмінною – дієво сприяти реалізації конституційного права людини на власне житло. Сподіваюся на довгострокове ефективне співробітництво в рамках Меморандуму в інтересах сотень тисяч українців», - наголосив Сергій Комнатний.

Державна програма доступна для наступних груп громадян: 

  1. громадяни, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, та члени їх сімей, які перебувають на такому обліку;
  2. громадяни, у яких відсутня на праві власності житлова площа, та члени їх сімей, у яких відсутня на праві власності житлова площа;
  3. громадяни, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. метра, та члени їх сімей, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 кв. метра на одну особу.


На сьогодні УКРГАЗБАНК співпрацює з понад 30 компаніями-забудовниками, серед яких – у м. Київ та Київській області: «Київміськбуд» (22 об’єкти), «Укрбуд» (23 об’єкти), «Інтергал-Буд»   (24 об’єкти), «ТОВ «Акварелі Девелопмент холдінг» (ЖК Акварелі-2),   «Royal House» (ЖК «Нова Англія»), «Аструм Білдінг Компані» (ЖК «SkyCity»), «ОМОКС» (ЖК «Чайка»), у Харкові – «ТРЕСТ ЖИТЛОБУД-1», «ЖИТЛОБУД-2», у Вінниці – з міською радою «Муніципальне житло м. Вінниця», у Сумах – ТОВ «БВК КОМПАНІЯ «ФЕДОРЧЕНКО», у Хмельницькому «ДІТА» (ЖК «Щасливий», «Затишний», «Lakeberry», «Барбарис», «Брістоль», «Родинний затишок», «Левада», «Eurovillage»)  тощо.

Джерело: Прес-служба УКРГАЗБАНК