Кирило Шевченко: кожен другий МВт нових підключень ВДЕ в Україні профінансовано за допомогою УКРГАЗБАНК

Кирило Шевченко: кожен другий МВт нових підключень ВДЕ в Україні профінансовано за допомогою УКРГАЗБАНК

Відповідно до даних НКРЕ КП наприкінці першого півріччя 2018 року кожен другий мегават нових підключень відновлюваних джерел енергії в Україні профінансовано за допомогою УКРГАЗБАНКУ. На цьому наголосив Голова Правління УКРГАЗБАНКУ Кирило Шевченко на конференції «Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії» у Львові.

За його словами УКРГАЗБАНК є абсолютним лідером «зеленого» фінансування в Україні стосовно фінансової підтримки введення нових потужностей з 2017 року.

«УКРГАЗБАНК спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією вже реалізували 105 масштабних проектів, а це: 71 сонячна електростанція, 4 вітрові електростанції, 18 малих гідроелектростанції, 4 ТЕС на біомасі та 8 біогазових електростанцій. Ми профінансували проектів на 341 млн євро загальною потужністю 572 МВт. Більше того, за дослідження НАН України, при належних інвестиціях, близько 90% української енергії може бути отримано саме від відновлюваних джерел енергії»,- пояснив Кирило Шевченко.

Також, Голова Правління державного банку додав, що УКРГАЗБАНК став першим в країні ЕКО-банком, який розпочав підтримку проектів відновлюваної енергетики, впровадження екологічних стандартів у виробництві, транспорті та соціальному житті кожного українця.

«УКРГАЗБАНК пропонує еко-кредити для МСБ  і для кожного, хто хоче не залежати від перебоїв в мережі і не тільки економити на електроенергії, а ще й заробляти за «зеленим» тарифом. Тепер це доступно кожному українцю. Ми першими в Україні запровадив унікальну програму кредитування «домашніх» сонячних електростанцій «під ключ». І на сьогодні профінансовано 110 сонячних станцій на суму 34,4 млн грн. Крім того, УКРГАЗБАНК утримує абсолютне лідерство у наданні енергоефективних кредитів ОСББ та ЖБК. Ми профінансували найбільші в Україні проекти з повної термомодернізації будинків – у Києві майже на 10 млн грн та у Луцьку 3,5 млн грн. За короткий час ми змогли стати ЕКО-банком №1 в країні, і ми не зупиняємося на досягнутому», - додав Кирило Шевченко. 
 

На конференції представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Держагентства з енергоефективності та енергозбереження України, Львівської ОДА, народні депутати, та представники закордонних і вітчизняних компаній обговорили роль «зеленої» енергетики в економіці України, стан та практичний досвід впровадження ВДЕ, фінансування «зеленої» енергетики, екологічні проблеми з якими стикається Україна і світ, необхідність внесення змін, створення нової стратегії вирішення екологічних питань в Україні та заходи, які потрібно впроваджувати для покращення довкілля.