Клуб головних бухгалтерів збирає друзів

Клуб головних бухгалтерів збирає друзів

12 січня 2018 року, напередодні Старого Нового Року, за доброю традицією, яка  підтримується в НАБУ сьомий рік поспіль, Комітет з питань оподаткування та обліку зібрав у теплій робочій атмосфері однодумців від банків-членів НАБУ та колег з департаментів бухобліку, статистики, методології та банківського нагляду Національного банку України.

 

Офіційна частина зустрічі була присвячена загальним питанням обліку та статистичної звітності банків у 2018 році. Фінансистам було цікаво почути від регулятораоцінку та аналіз  річної роботи українських банків, ознайомитися з результатами впровадження першого етапу міжнародних стандартів фінзвітності, довідатися про нюанси нового Плану рахунків. Учасники зібрання підбили підсумки щодо стану використання банківським сектором фінансових інструментів звітності відповідно до нормативно-правових актів Нацбанку. Приємною новиною для головних бухгалтерів була інформація від вітчизняного банківського регулятора про незастосування до банків заходів впливу до 31 березня 2018 року через впровадженням МСФЗ 9.

 

До запровадження нового Плану рахунків банки готувалися протягом 2017 року, але фінустанови переймалися процесом одночасного переходу, якій мав стати випробуванням для всієї банківської системи. За інформацією Національного банку України, впровадження першого етапу міжнародних стандартів фінзвітності пройшло без серйозних збоїв. Банки успішно впоралися з поставленим завданням.

 

На засіданні головні бухгалтери отримали від фахівців Департаменту бухгалтерського обліку та звітності НБУ відповіді на запитання стосовно:

  • змін до порядку подання та складання фінансової звітності,
  • змін до оформлення та розкриття інформації у проміжній фінансовій звітності у 2018 році,
  • обліку первісно знецінених активів (придбаних та виданих), проблема обліку дисконтів/ премій первісних очікуваних кредитних збитків,,
  • обліку продажу активів з відстрочкою платежу,
  • відображення кредитів овердрафт,
  • відображення фінансового лізингу.

 

Окремо було обговорено питання звіту про управління, що введений змінами до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 05.10.2017 №2164-VIII. (З презентацією НБУ можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1O69q5rt6AqysFMmtqZiL3AE12jHsVhNX/view?usp=sharing)

 

Теми для обговорення в Клубі були запропоновані Комітетом з питань оподаткування та обліку завчасно, але брак часу вніс свої корективи. Жвава дискусія впродовж обговорення, безумовно, допомогла виявити найбільш спірні системні питання, які ще належить розібрати в процесі спільної кропіткої роботи регулятора й Асоціації.

 

Комітет з питань оподаткування та обліку дякує всім департаментам НБУ за конструктивний діалог протягом 2017 року, під час вирішення найбільш спірних питань фінансового обліку та бажає працездатності всім учасникам цього процесу.