Коли українці змінять ставлення до курсу долара: прогноз НБУ

Коли українці змінять ставлення до курсу долара: прогноз НБУ

Курс долара не є найважливішим економічним показником в Україні, тому через кілька років стабільності населення змінить ставлення до валютних коливань і до банківської системи. Таку думку в інтерв'ю сайту "Сегодня" висловив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб.


Незважаючи на те, що курс нацвалюти в Україні став плаваючим, а НБУ вже давно перейшов до політики таргетування інфляції, значення "ціни на долар" залишається для населення дуже важливим сигналом.


"Обмінний курс є лише однією зі складових економічної ситуації в країні. Причому навіть не головною. Хоча люди гіпертрофують його значення, вважаючи його головним. Не треба підміняти поняття ціни товарів, які ви купуєте щодня, ціною однієї валюти, нехай навіть найважливішою для економіки країни ", - зазначив Сологуб.


За його словами, для зміни ставлення до курсу долара українцям знадобиться кілька років, прожитих без криз.


"Наше завдання сьогодні - забезпечити консистентну політику, щоб Україна могла хоча б 5-10 років прожити без великих криз. Це дуже сильно змінить і ставлення людей до гривні, і довіру до банківської системи. Інвестори будуть розуміти, що вони можуть щось планувати тут на 10 років вперед. Люди знову почнуть активно відкривати гривневі депозити. І це ключове завдання, яке ми повинні виконати найближчим часом ", - підкреслив заступник голови НБУ.

Джерело: https://www.segodnya.ua/economics/finance/kogda-ukraincy-izmenyat-otnoshenie-k-kursu-dollara-prognoz-nbu-1109572.html