Комітет НАБУ з питань регуляторної політики та нагляду визначив пріоритети на 2017 рік

Комітет НАБУ з питань регуляторної політики та нагляду визначив пріоритети на 2017 рік
Комітет Незалежної асоціації банків України з питань регуляторної політики і нагляду звітував про результати в 2016 році та визначив основні напрямки діяльності на 2017 рік. Серед яких, такі пріоритетні питання як: вдосконалення вимог щодо кредитного ризику при проведенні активних операцій, впровадження вимог Базель III до капіталізації, платоспроможності та ліквідності банків, а також сприяння у виконанні банками вимог законодавства щодо виявлення публічних осіб та осіб, пов'язаних з такими діячами

За сприяння Комітету в 2016 році вдосконалено алгоритми розрахунку нормативів: адекватності (достатності) регулятивного капіталу, ліквідності та кредитного ризику, подовжено тестовий період для надання банками форми № 661 «Звіт про пов'язаних з банком осіб».

НБУ також врахував пропозиції банків в остаточній редакції Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, Регулятор погодився із впровадженням тестового період розрахунку кредитного ризику. ФГВФО врахував ініціативи Комітету щодо зняття обмежень для середніх та малих банків стосовно участі у виплатах вкладникам неплатоспроможних банків, а також значно спростив окремі види звітності банків.

Про підсумки роботи за 11 місяців 2016 року розповів голова комітету Артур Загородников та керівники постійно діючих робочих груп «Ризики і резерви», «Економічні нормативи і Банківські групи», «Фінансовий моніторинг», «Комунікації з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб».

Окрім членів комітету, участь у засіданні також взяли директор Департаменту методології НБУ Наталія Іваненко, директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, начальник управління процесного менеджменту Департаменту стратегії та реформування НБУ Інна Турченко, завідувач секретаріату Комітету з питань фінансів і банківської діяльності ВРУ Ігор Прийма, начальник відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення ФГВФО Наталія Лапаєва та експерт банківського ринку Ерік Найман.

Серед пріоритетних напрямків комітету на 2017 рік – продовження роботи над вдосконаленням нормативної бази щодо: розрахунку кредитного ризику, ідентифікації пов'язаних осіб (оптимізація переліку критеріїв пов'язаності). Запровадження вимог Базель ІІІ до капіталізації, платоспроможності та ліквідності фінансових установ. Перегляд процедури проведення перевірок банків та заходів впливу. Сприяння у виконанні банками вимог законодавства щодо виявлення публічних осіб та осіб, пов'язаних з такими діячами. Перегляд принципів застосування санкцій до банків за порушення законодавства з питань гарантування вкладів.

Члени Комітету схвалили звіт про роботу комітету у 2016 році та затвердили напрямки діяльності на 2017 рік. Голова комітету Артур Загородников подякував усім за продуктивну роботу та в урочистому форматі вручив відзнаки найбільш активним та професійним членам комітету та робочих груп.