«Кредобанк» видав понад 89 мільйонів гривень кредитів за програмою співпраці з Німецько-Українським фондом

«Кредобанк» видав понад 89 мільйонів гривень кредитів за програмою співпраці з Німецько-Українським фондом

За період дії програми співпраці з Німецько-Українським фондом «Кредобанк» видав 41 кредит для малого та середнього бізнесу на загальну суму більш як 89 мільйонів гривень за пільговою ставкою у близько 15% річних.

Загалом на розгляд банку надійшло 105 заявок на кредити за кошти програми на загальну суму близько 360 мільйонів гривень. З виданих кредитів 18 – інвестиційних на загальну суму близько 26 мільйонів гривень, а 23 – на поповнення обігових коштів загальною сумою більш як 60 мільйонів гривень. Мінімальна сума кредиту склала 271 тисячу гривень, максимальна – 7,5 мільйона гривень, середня сума кредиту за програмою – 2 мільйони гривень.

Перші кредити за програмою Німецько-Українського фонду були видані у Житомирі та у Львові. Найбільшу кількість кредитів було видано у Вінниці (6) та Львові (5 кредитів). Найбільші суми кредитів були видані у Вінниці (більш як 15 мільйонів гривень), Черкасах (понад 11 мільйонів гривень) та Львові, де було надано більш як 9 мільйонів гривень. 73% виданих кредитів було надано аграрним підприємствам, 10% - поліграфічним компаніям, також отримали кредити підприємства з виробництва крохмалю, кондитерських виробів, електронних побутових приладів та скляних виробів.

«Ми в «Кредобанку» раді успіху програми доступного кредитування малих та середніх підприємств України, яку ми реалізуємо разом з Німецько-Українським фондом. Програму вже майже завершено, але банк продовжуватиме надавати українському малому і середньому бізнесу кредити за власні кошти – лише минулого року ми видали таких кредитів майже на 2 мільярди гривень. Ми також продовжуємо роботу над розширенням можливостей доступного кредитування для сегменту малого і середнього бізнесу за рахунок різноманітних міжнародних, державних та регіональних програм», – говорить виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу і малого та середнього бізнесу ПАТ «Кредобанк» Євген Заіграєв.

«Кредобанк» підписав угоду з Німецько-Українським фондом про кредитування українських малих та середніх підприємств у рамках програми підтримки малого та середнього бізнесу фонду 11 жовтня 2017 року. Згідно з її умовами, фонд надав банку 100 мільйонів гривень для кредитування малого і середнього бізнесу за ставкою близько 15% річних. Серед пріоритетних для кредитування напрямків діяльності – сільське, лісове та рибне господарство, переробна промисловість, тимчасове розміщення та організація харчування, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Кошти надаються на придбання і модернізацію обладнання, придбання, будівництво або реконструкцію приміщень, поповнення обігових коштів та на розширення виробництва.

Німецько-український фонд було засновано Кабінетом міністрів України, Національним банком України та Німецьким державним банком розвитку KfW. Поточне управління діяльністю НУФ здійснює Державна установа Міністерства фінансів України «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва».

Довідка:

ПАТ «Кредобанк», заснований у Львові у 1990 році, є найбільшим банком Західної України та  найбільшою польською інвестицією у банківську систему України, належить до групи  банків іноземних банківських груп за класифікацією НБУ. Його стратегічним інвестором є найбільший банк Польщі – PKO Bank Polski S.A., чия частка у структурі акціонерного капіталу банку складає 99,6%. Банк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу в 23-х областях України та Києві. У 2017 році агентство «Стандарт-рейтинг» підтвердило найвищий рейтинг депозитів ПАТ «Кредобанк» – ua.1 за шкалою агентства, короткостроковий кредитний рейтинг банку на найвищому рівні uaK1, а кредитний рейтинг банку за національною шкалою - на найвищому рівні uaAAA зі стабільним прогнозом. У січні 2017 року банк увійшов до ТОП-10 рейтингу  найстабільніших українських банків від консалтингової компанії «Atlant Finance» та журналу «Новое время», а в лютому – посів 5-те місце у рейтингу стійкості банків від фінансового порталу «Мінфін» та 7-ме місце у рейтингу надійності найбільших та великих українських банків від журналу «Гроші». У березні «Кредобанк» переміг у номінації «Рефінансування споживчих кредитів» рейтингу «Фаворити успіху» інтернет-порталу favor.com.ua, а також здобув 4-те місце у рейтингу найнадійніших банків України від журналу «Форіншурер». У квітні 2017 року банк переміг у номінації «Іпотечні кредити» щорічного рейтингу «50 провідних банків України». У жовтні 2017 «Кредобанк» посів друге місце у номінації «Опора МСБ» щорічного рейтингового дослідження «Фінансовий Оскар 2017», яке проводиться діловим виданням «Бізнес» за високі результати роботи з сегментом малого та середнього бізнесу протягом першого півріччя 2017 року.                             

Прес-служба ПАТ «Кредобанк»