«Кредобанк» виступив партнером V Міжнародного форуму корпоративних секретарів

«Кредобанк» виступив партнером V Міжнародного форуму корпоративних секретарів

«Кредобанк» виступив партнером проведення Міжнародного форуму корпоративних секретарів «Інновації в корпоративному управлінні: законодавство, практики, технології», що був організований у Києві Професійною асоціацією корпоративного управління та Міжнародною фінансовою корпорацією і став найбільшим в Україні бізнес-форумом з корпоративного управління.

У форумі взяли участь 150 учасників – управлінців українського та міжнародного бізнесу, які мали можливість разом з представниками урядових установ, Національного банку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку обговорити останні зміни до законодавства у сфері корпоративного управління та особливості їхнього застосування на практиці, ознайомитися з успішними бізнес-кейсами світового досвіду корпоративного управління від міжнародних експертів та найкращими практиками корпоративного управління українських компаній.

Окремою темою дискусій під час форуму стали внесені до українського законодавства зміни, які регламентують процедуру обов’язкового викупу акцій у міноритарних акціонерів власником домінуючого контрольного пакету акцій українських акціонерних товариств. Представники «Кредобанку» розповіли учасникам форуму про особливості відкриття та використання рахунків умовного зберігання (ескроу), які використовуються у цій процедурі.

 «Для нас в «Кредобанку» Форум корпоративних секретарів став не тільки можливістю ознайомитися з сучасними практиками корпоративного управління, а й чудовою нагодою розповісти про банківські інструменти реалізації змін до українського законодавства, які банк пропонує на вимогу часу», – говорить заступник директора департаменту корпоративних клієнтів ПАТ «КРЕДОБАНК» Андрій Тимчишин.
 

Процедура обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи-власника домінуючого контрольного пакету акцій та регламент функціонування рахунків умовного зберігання визначена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах», ухваленого в березні 2017 року. Згідно з його положеннями, власник понад 95% акцій акціонерного товариства має право примусово викупити акції товариства у міноритарних акціонерів за ціною, що визначається відповідно до цього закону. Виплата коштів міноритарним акціонерам при такому викупі має здійснюватися через ескроу-рахунки.  «Кредобанк» розпочав надання послуг з відкриття і обслуговування ескроу-рахунків з квітня 2018 року.


Прес-служба ПАТ «Кредобанк»


Довідка:

ПАТ «Кредобанк», заснований у Львові у 1990 році, є найбільшим банком Західної України та  найбільшою польською інвестицією у банківську систему України, належить до групи  банків іноземних банківських груп за класифікацією НБУ. Його стратегічним інвестором є найбільший банк Польщі – PKO Bank Polski S.A. Банк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу в 22-х областях України та Києві. У 2018 році агентство «Стандарт-рейтинг» підтвердило найвищий рейтинг депозитів ПАТ «Кредобанк» – ua.1 за шкалою агентства, короткостроковий кредитний рейтинг банку на найвищому рівні uaK1, а кредитний рейтинг банку за національною шкалою - на найвищому рівні uaAAA зі стабільним прогнозом. У жовтні 2017 року «Кредобанк» посів друге місце у номінації «Опора МСБ» щорічного рейтингового дослідження «Фінансовий Оскар 2017», яке проводиться діловим виданням «Бізнес». У лютому 2018 року банк отримав 1 місце премії «ProstobankAwards» в номінаціях «Іпотечні кредити для нерухомості на вторинному ринку», «Бланкові овердрафти» та «Депозити для бізнесу», у березні 2018 року – друге місце у рейтингу надійності великих роздрібних банків від журналу «Гроші» та 5 місце у рейтингу стійкості банків України від фінансового порталу «Мінфін». У квітні 2018 року банк отримав 3-тє місце в номінації «Автокредит» та «Іпотечний кредит» і 6-те місце в номінаціях «Інтернет-банкінг» та «Кредити малому і середньому бізнесу» щорічного рейтингового дослідження «50 найбільших банків України» від агентства «Фінансовий клуб».