Кредобанк за перше півріччя 2021 року видав кредитів за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на понад 2,2 мільярди гривень

Кредобанк видав кредитів для бізнесу за перші шість місяців 2021 року на суму більш як 2,2 мільярди гривень за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» та увійшов у ТОП-10 банків, які найбільше здійснюють фінансування бізнесу по цій програмі.

Упродовж першого півріччя цього року найбільше кредитів за програмою було видано на поповнення обігових коштів бізнесу – майже на 1,7 мільярди гривень. За антикризовим пакетом було рефінансовано попередньо отримані кредити на суму майже 340 мільйонів гривень. На інвестиційні цілі у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9» підприємці отримали позики на суму більше як 180 мільйонів гривень.

«Кредобанк активно працює в усіх можливих державних та міжнародних програмах, які дають можливість нашим позичальникам отримати кредити під мінімальні відсотки, і державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» є для нас однією з найбільших. В умовах кризової ситуації, спричиненої пандемією COVID-19, програма «Доступні кредити 5-7-9%» не тільки допомогла врятувати чимало українських малих та середніх компаній, а й надала можливість підприємцям активно розвиватися та швидко масштабувати свій бізнес. Про це переконливо свідчать її результати – найбільше кредитів за нею в Кредобанку було видано саме на поповнення обігових коштів малого та середнього бізнесу», - говорить Голова Правління АТ «Кредобанк» Єжи Яцек Шугаєв.

Кредобанк приєднався до урядової програми «Доступні кредити 5-7-9%» у травні 2020 року. Програма, що була запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України для підтримки інвестиційних проектів мікро- та малих підприємств, дає можливість отримати інвестиційний кредит під реальну ставку 7% річних – при доході до 50 мільйонів гривень або 9% річних – при доході від 50 до 100 мільйонів гривень з додатковим зниженням ставки 0,5% річних за кожне створене в період кредитування робоче місце, але не нижче 5% річних. Також клієнти з річним доходом до 50 мільйонів гривень та при умові найму не менше 2-х нових працівників протягом першого кварталу кредитування, мають можливість відразу знизити відсоткову ставку по кредиту до 5% річних. Компенсації за відсотками надаватиме Фонд розвитку підприємництва. Максимальний термін кредиту – 5 років для інвестицій, гранична сума кредиту на групу компаній в межах Програми 50 млн. грн

Антикризовий пакет програми «5-7-9%», який діє на час карантину та протягом 90 днів з його відміни, дає можливість малим підприємствам отримати 2-річні кредити на поповнення обігових коштів для покриття витрат на оплату праці, орендні та комунальні платежі під 0% річних, а підприємствам, які здійснюють виробництво ліків, медичних виробів та обладнання – 5-річні кредити на інвестиційні цілі з компенсацією ставки до рівня 3% річних. Окрім того, програма дає змогу рефінансувати існуючий кредит із компенсацією від держави до рівня 3% річних для позичальника.