Курс гривні: чи чекати чорного лебедя?

Курс гривні: чи чекати чорного лебедя?

Курс національної валюти в українській відкритій економіці визначається співвідношенням пропозиції, яка формується експортною виручкою й грошима трудових мігрантів, і попиту з боку імпортерів та нерезидентів. Також важливими чинниками курсового впливу є хід співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, макроекономічні й політичні ризики.

Про це говорили банківські експерти під час засідання Фінансового прес-клубу на тему: «Як працює валютний міжбанк». Банк Кредит Дніпро на заході представляв Олег Курінний, директор казначейства фінустанови.

«Український міжбанківський ринок сьогодні невеликий за обсягами – близько 200 млн доларів на день – і високочутливий до впливів як зовнішніх, так і внутрішніх чинників, – розповів Олег Курінний. – А тому йому властива яскраво виражена сезонність, зумовлена активністю і ціновою кон’юнктурою сировинних і енергетичних ринків, графіками обслуговування зовнішніх позик, отримання траншів від міжнародних фінансових інституцій, виплат ПДВ, погашення ОВДП, репатріації дивідендів. Чинниками, що стабілізують ринок, є активна участь регулятора, який своєчасно згладжує ситуаційні перекоси попиту і пропозиції, а також істотна пропозиція з боку готівкового ринку, яка підживлюється грошима заробітчан».

Експерт вважає, що курсовий тренд, за умови відсутності економічних і політичних шоків, до кінця року не вийде за закладені в бюджеті 30,1 грн за долар, радше перебуватиме у сприятливішому коридорі 27-28 грн/$.

У ході професійної дискусії банкіри обговорили актуальні аспекти та інструментарій роботи міжбанківського ринку, оцінили новації нещодавно прийнятого Закону «Про валюту», сформулювали очікування щодо подальшої лібералізації валютного ринку, відповіли на запитання журналістів ділових ЗМІ.

 

Для довідки:

Банк Кредит Дніпро засновано в 1993 році, в цей час входить у групу банків із приватним капіталом відповідно до класифікації НБУ.

Єдиним акціонером Банку Кредит Дніпро є компанія «Бренкрофт Ентерпрайзез Лімітед», яка опосередковано належить Віктору Пінчуку.

Надійність і стабільність банку підтверджено авторитетними рейтинговими агентствами. Зокрема, рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило рейтинг банку за національною шкалою на рівні «uaA-» з прогнозом «позитивний» та рейтинг надійності депозитів на рівні «4+» (висока надійність).

У рамках дослідження «Транспарентність банків України: кроки до Європи» від IBI-Rating і міжнародного фінансового клубу «Банкиръ» Банк Кредит Дніпро було відзначено в номінації «Європейське партнерство» як єдиний банк з українським капіталом серед найбільш інвестиційно привабливих фінустанов країни.

За результатами 2017 року Банк Кредит Дніпро увійшов у топ-3 в номінаціях «Корпоративний партнер» і «Агробанк» фінансового рейтингу ділового тижневика «Бізнес», а також його було відзначено в номінації «Надійний партнер для бізнесу» в рамках ІХ Всеукраїнського конкурсу «Банк року – 2017».