Макроекономічні показники

Макроекономічний аналіз на 12 листопада 2018 року
Інфляція прискорилася та дедалі прискориться. У жовтні індекс споживчих цін збільшився на 1,7% до попереднього місяця. Найбільш суттєвий внесок до зростання цін додали харчові продукти (особливо овочі, молоко та м’ясо), нафтопродукти та алкогольна продукція.
Макроекономічний аналіз на 24 жовтня 2018 року

Україна має попередню домовленість із МВФ про нову програму. Оптимізм бізнесу більше не зростає, а споживчі настрої покращилися. Промислове виробництво розпочало осінь поглибленим спадом, а роздрібна торгівля надалі зростає. Великий врожай покращує динаміку сільського господарства та транспорту. 


Макроекономічний аналіз на 8 жовтня 2018 року
Міністерство фінансів підвищило ставки запозичень. Золотовалютні резерви впали нижче 17 млрд доларів. Зовнішні дефіцити розширюються. Місцеві органи влади накопичили майже 14 млрд грн у банках. Державний бюджет у серпні зведено з профіцитом 25 млрд грн. Зростання зарплат прискорилося.
Макроекономічний аналіз на 24 вересня 2018 року
Економічне зростання прискорилося до 3,8%. Обсяги промислового виробництва впали вперше з грудня 2017 року. Динаміка інших галузей у серпні різноспрямована. Державний борг зріс через ослаблення гривні. Уряд спрямував проект Держбюджету-2019 до Верховної Ради.
Макроекономічний аналіз на 28 серпня 2018 року
Державний борг знову зростає. Держава перекриває боргові виплати короткими запозиченнями. Середня зарплата наблизилися до 10000 грн. Зростання у промисловості прискорилося.
Макроекономічний аналіз на 21 серпня 2018 року
Економічне зростання прискорилося до 3,6%. Споживча активність українців залишається високою. Посуха на початку літа погіршила динаміку АПК. Транспортна галузь скорочує спад завдяки відновленню транзиту газу. Пожвавлення попиту на валютному ринку.
Макроекономічний аналіз на 10 серпня 2018 року
Міжнародні резерви скорочуються через відсутність зовнішнього фінансування. Інфляція сповільнилася до 8,9% завдяки цінам на овочі та фрукти. Банківське кредитування триває.
Макроекономічний аналіз на 30 липня 2018 року
Промисловість наростила виробництво на 2,5% у першому півріччі. Інфраструктурне будівництво тримає позитивні темпи у галузі. Стале збільшення товарообігу триває. Менше транзиту газу та експорту зерна – у транспорті спад. Державний борг утримується на рівні близько 2 трлн. грн. Зарплати зростають.
Макроекономічний аналіз на 02 липня 2018 року
Державний борг скорочується через відсутність нових великих запозичень. Динаміка зростання зарплат тримається стабільно високою. Гривня несуттєво послабилася у червні, РЕОК зміцнюється.
Макроекономічний аналіз на 31 травня 2018 року
Зростання промислового виробництва прискорилося до 3%. Підприємства жваво нарощують капіталовкладення. Роздрібна торгівля активно прогресує, у будівництві – спад. Зарплатна планка – все вище.
Макроекономічний аналіз на 5 травня 2018 року
У березні зафіксовано рекордний дефіцит поточного рахунку, торговельний дефіцит збільшується. Золотовалютні резерви України відновилися до 18,4 млрд. доларів. Зростання реальних зарплат повернулося до зони однознакових значень.
Макроекономічний аналіз на 27 квітня 2018 року
Холодна погода «врятувала» промисловість від спаду. Галузі сфери послуг демонструють різноспрямовану динаміку. Державний борг скоротився завдяки зміцненню гривні. Кредитний рейтинг України залишено незмінним.
Макроекономічний аналіз на 20 квітня 2018 року
Корпоративний сектор поліпшив фінансові результати у 2017 році. Очікування бізнесу сягнули посткризового максимуму. НБУ та МВФ надали оновлені прогнози щодо української економіки.
Макроекономічний аналіз на 13 квітня 2018 року
Інфляція у березні сповільнилася до 13,2% у річному вимірі. Національний банк України залишив облікову ставку незмінною на рівні 17% річних. У березні банки нарощували кредитний портфель. Кошти клієнтів у банківських установах в березні також збільшувалися.
Макроекономічний аналіз на 19 лютого 2018 року
Зростання ВВП сповільнилося в 4-му кварталі 2017 року під впливом ефекту високої бази порівняння. Обсяг депозитів зменшився. Кредитування продовжувало зростати. Курс USD / UAH знову пішов вгору. А в бюджет надійшло 1,5 млрд. грн. від продажу ОВДП.
Макроекономічний аналіз станом на 12 лютого 2018 року
Згідно з даними Державної Служби Статистики, у порівнянні з груднем, індекс споживчих цін виріс на 1,5%, що призвело до прискорення інфляції з 13,7% до 14,1% у січні. Продукти харчування подорожчали на 2% на тлі фактора сезонності. Основне зростання припало на овочі та фрукти - на 10,8% і на 7,6% відповідно.
Макроекономічний аналіз на 5 лютого 2018 року
Згідно з попередньою оцінкою Національного банку України, зростання експорту товарів сповільнилося з 17,7% до 7,3% на тлі уповільнення зростання експорту продукції металургії до 33,5% (з + 50,8% в попередньому місяці) і падіння експорту продуктів харчування на 10%.
Макроекономічний аналіз станом на 29 січня 2018 року
Промислове виробництво стагнувало у 2017 році. Згідно з даними Державної служби статистики України, індекс промислового виробництва знизився на 0,1% у минулому році, тоді як роком раніше спостерігалося зростання на 2,8%.
Макроекономічний аналіз на 15 січня 2018 року

Споживчі ціни продовжують рости. Згідно з даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін виріс на 1% в грудні. Фактор сезонності як і раніше продовжує тиснути на вартість продуктів харчування, внаслідок подорожчання них на  1,6%. Основне підняття цін відбилося на овочах (+ 7,1%), яйцях (+ 6,8%) і молоці (+ 4%). 

Макроекономічний аналіз на 9 січня 2018 року
Гривнева ліквідність повернулася на рівень літа 2017 року.  Згідно з даними Державної казначейської служби України, єдиний казначейський рахунок спорожнів на 49 млрд. грн.  у грудні, і за станом на 1 січня 2018 роки там залишилося 5,1 млрд. грн.  Така динаміка є традиційною для кінця року і пов'язана з нерівномірністю освоєння бюджетних коштів.  Таким чином, великий обсяг гривневої ліквідності нарешті повернувся в банківську систему (велика частина ліквідності йшла влітку на податки) і на даний момент знаходиться на рівні першої половини літа.
Макроекономічний аналіз на 1 січня 2018 року

У листопаді покращення рахунку поточних операцій стало більш помітним. Згідно з попередньою оцінкою НБУ, поточний рахунок був практично збалансованим (профіцит склав 18 млн. дол.). Роком раніше дефіцит становив 154 млн. дол. Порівнюючи з жовтнем, баланс торгівлі товарами відчутно поліпшився, але все ж залишився негативним: з -958 млн. дол. до -734 млн. дол.

Більшість галузей економіки демонструють ріст
Державна cлужба статистики опублікувала уточнену статистику ВВП за 3-й квартал. Як і у попередній оцінці, зростання економіки становило 2,1%, а у порівнянні з попереднім кварталом - 0,2%. З боку виробництва, основною рушійною силою зростання у 3-му кварталі була торгівля, яка показала зростання на 5,7% ,у порівнянні з минулим роком, на тлі зростання реальної заробітної плати, і, як наслідок цього, - споживання.