Макроекономічні показники

Макроекономічний аналіз на 19 лютого 2018 року
Зростання ВВП сповільнилося в 4-му кварталі 2017 року під впливом ефекту високої бази порівняння. Обсяг депозитів зменшився. Кредитування продовжувало зростати. Курс USD / UAH знову пішов вгору. А в бюджет надійшло 1,5 млрд. грн. від продажу ОВДП.
Макроекономічний аналіз станом на 12 лютого 2018 року
Згідно з даними Державної Служби Статистики, у порівнянні з груднем, індекс споживчих цін виріс на 1,5%, що призвело до прискорення інфляції з 13,7% до 14,1% у січні. Продукти харчування подорожчали на 2% на тлі фактора сезонності. Основне зростання припало на овочі та фрукти - на 10,8% і на 7,6% відповідно.
Макроекономічний аналіз на 5 лютого 2018 року
Згідно з попередньою оцінкою Національного банку України, зростання експорту товарів сповільнилося з 17,7% до 7,3% на тлі уповільнення зростання експорту продукції металургії до 33,5% (з + 50,8% в попередньому місяці) і падіння експорту продуктів харчування на 10%.
Макроекономічний аналіз станом на 29 січня 2018 року
Промислове виробництво стагнувало у 2017 році. Згідно з даними Державної служби статистики України, індекс промислового виробництва знизився на 0,1% у минулому році, тоді як роком раніше спостерігалося зростання на 2,8%.
Макроекономічний аналіз на 15 січня 2018 року

Споживчі ціни продовжують рости. Згідно з даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін виріс на 1% в грудні. Фактор сезонності як і раніше продовжує тиснути на вартість продуктів харчування, внаслідок подорожчання них на  1,6%. Основне підняття цін відбилося на овочах (+ 7,1%), яйцях (+ 6,8%) і молоці (+ 4%). 

Макроекономічний аналіз на 9 січня 2018 року
Гривнева ліквідність повернулася на рівень літа 2017 року.  Згідно з даними Державної казначейської служби України, єдиний казначейський рахунок спорожнів на 49 млрд. грн.  у грудні, і за станом на 1 січня 2018 роки там залишилося 5,1 млрд. грн.  Така динаміка є традиційною для кінця року і пов'язана з нерівномірністю освоєння бюджетних коштів.  Таким чином, великий обсяг гривневої ліквідності нарешті повернувся в банківську систему (велика частина ліквідності йшла влітку на податки) і на даний момент знаходиться на рівні першої половини літа.
Макроекономічний аналіз на 1 січня 2018 року

У листопаді покращення рахунку поточних операцій стало більш помітним. Згідно з попередньою оцінкою НБУ, поточний рахунок був практично збалансованим (профіцит склав 18 млн. дол.). Роком раніше дефіцит становив 154 млн. дол. Порівнюючи з жовтнем, баланс торгівлі товарами відчутно поліпшився, але все ж залишився негативним: з -958 млн. дол. до -734 млн. дол.

Більшість галузей економіки демонструють ріст
Державна cлужба статистики опублікувала уточнену статистику ВВП за 3-й квартал. Як і у попередній оцінці, зростання економіки становило 2,1%, а у порівнянні з попереднім кварталом - 0,2%. З боку виробництва, основною рушійною силою зростання у 3-му кварталі була торгівля, яка показала зростання на 5,7% ,у порівнянні з минулим роком, на тлі зростання реальної заробітної плати, і, як наслідок цього, - споживання.
Кредитування у національній валюті продовжує поступово відновлюватися
У листопаді депозити населення росли, а бізнес, навпаки, скоротив свої заощадження в банках. Депозитний портфель юридичних осіб скоротився як в гривні, так і в іноземній валюті - на 1,3% (+ 0,2% з початку року) і на 2,2% (+ 8% з початку року). Така динаміка пояснюється сезонним зниженням ділової активності. Тим часом, фізичні особи нарощували свій депозитний портфель на тлі зростання ставок після підвищення облікової ставки - на 2,1% в гривні (+ 12,5% з початку року) і на 0,2% в іноземній валюті (-1,2% у порівнянні з груднем 2016 року).
Міжнародні резерви України продовжують рости
Споживчі ціни продовжують рости. У листопаді індекс споживчих цін піднявся на 0,9%. Проте, інфляція сповільнилася з 14,6% в жовтні до 13,6%. Основним драйвером зростання цін залишаються продукти харчування (+ 0.9%).
Платіжний баланс зведений з профіцитом
У жовтні поточний рахунок був зведений з дефіцитом в 408 млн. дол., що більш ніж в два рази вище дефіциту в жовтні минулого року (180 млн. Дол.). У порівнянні з вереснем (-901 млн. дол.), дефіцит помітно знизився, оскільки тоді здійснювалася виплата купона по реструктуризованих єврооблігаціями.
НБУ продовжує політику поступової валютної лібералізації
У жовтні промислове виробництво демонструвало невисокі темпи зростання - на 0,4% (у вересні було падіння на 0,3%). Проте, сезонно скоригований індекс свідчить про зниження випуску промислової продукції на 0,1% в порівнянні з попереднім місяцем. З огляду на високі темпи зростання в листопаді і грудні минулого року, ми очікуємо невелике поглиблення спаду до кінця цього року.
Поступове, але впевнене зростання ВВП України
ВВП виріс на 2,1% і на 0,2% у третьому кварталі 2017 року - згідно з попередніми оцінками Державної служби статистики України. У цьому році економіка показує стабільне і впевнене зростання, хоч і трохи сповільнюється - з 2,5% (1 квартал) до 2,3% (2 квартал). З огляду на зростання реальної заробітної плати, на тлі відносно стабільною динаміки цін і підвищення соціальних стандартів, споживання залишається основним драйвером зростання.
Вплив єврооблігацій на Україну
Виплати відсотків по реструктуризованих єврооблігаціях зумовили різке зростання дефіциту поточного рахунку у вересні - з 173 млн.дол. в серпні до 998 млн. дол. Рахунок первинних доходів у вересні був зведений з дефіцитом в 611 млн.дол., тоді як в попередньому місяці був профіцит 37 млн.дол. Дефіцит торгового балансу також трохи поглибився - з 512 млн.дол. до 672 млн.дол.
Інфляційні очікування змінились, але прогноз ВВП позитивний
У вересні промислове виробництво скоротилося на 0,3% на тлі спаду у видобувній промисловості та в енергетиці. З урахуванням фактору сезонності, випуск промислової продукції знизився на 0,4% у порівнянні з серпнем. У видобувній промисловості, як і раніше, відчуваються наслідки введення економічної блокади окупованій частині Донбасу. На початку цього року – відчутне зниження виробництва на 2,8%  у вересні, але зростання на 1,2% у порівнянні з попереднім місяцем.
Поступове пожвавлення ділової активності Кредити корпоративному сектору у гривнях зросли з початку року на 5,8%
У вересні, депозитний портфель банківського сектора зріс на 2,3%. На тлі економічного зростання і відновлення довіри до банківської сфери, депозити корпоративного сектора і населення збільшувалися . Депозити юридичних осіб у гривнях піднялися на 0,7%, а в іноземній валюті - на 1,9%. Депозитний портфель фізосіб збільшився на 1,6% у національній валюті, порівнюючи з серпнем, але в іноземній валюті він залишився на такому ж рівні.
Макроекономічний аналіз на 16 жовтня 2017 року
У вересні, споживчі ціни підскочили на 2% до відповідного місяця роком раніше на тлі подорожчання продуктів харчування і фактора сезонності. Зростання цін на продукти харчування склало 2% до попереднього місяця
Макроекономічний аналіз на 9 жовтня 2017 року
У вересні золотовалютні резерви зросли на 602 млн. дол. на тлі успішного розміщення єврооблігацій. Таким чином, міжнародні резерви досягли 18,6 млрд. дол., що є новим максимумом з кінця 2013 року
Макроекономічний аналіз на 2 жовтня 2017 року
Дефіцит поточного рахунку в серпні знизився до 226 млн. дол. з 597 млн. дол. в липні на тлі зниження дефіциту балансу зовнішньої торгівлі товарами. Зростання експорту товарів прискорилося з 9,3% до 12,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 
Макроекономічний аналіз на 25 вересня 2017 року
Державна служба статистики України погіршила свою попередню оцінку зростання ВВП у 2-му кварталі на 10 б.п. до 2,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сезонно-скоригований показник за місяць залишився на рівні + 0,6%. На тлі збільшення внутрішнього попиту, найбільше зростання в 2-му кварталі показало будівництво - на 28,8%, а за квартал на 7,8%. 
Макроекономічний аналіз на 18 вересня 2017 року
У серпні депозити в іноземній валюті зростали, тоді як в гривні навпроти скорочувалися. Великі податкові платежі зумовили скорочення депозитного портфеля бізнесу на 2,8% в серпні. З іншого боку, депозити корпоративного сектора в іноземній валюті за місяць зросли на 1,8%. Депозити домогосподарств показали схожу динаміку - зросли на 0,6% в іноземній валюті в доларовому еквіваленті, але скоротилися на 0,3% в гривні. 
Макроекономічний аналіз на 4 вересня 2017 року
Дефіцит поточного рахунку продовжує зростати на тлі розширення дефіциту торгового балансу. В результаті, негативне сальдо рахунку поточних операцій в липні склало 594 млн. дол. 
Макроекономічний аналіз на 27 серпня 2017 року
Динаміка промислового виробництва в липні різко погіршилася. Так, якщо в червні промисловість зросла на 3,8% до відповідного місяця роком раніше, то в липні вона обвалилася на 2,6%. Якщо порівнювати з попереднім місяцем та з урахуванням фактору сезонності, то випуск промислової продукції у серпні знизився на 1,3%. 
Макроекономічний аналіз на 21 серпня 2017 року
За попередньою оцінкою Державної Служби Статистики України, економіка в другому кварталі зросла на 2,4% у порівнянні з відповідним місяцем минулого року, після зростання на 2,5% в попередньому кварталі
Макроекономічний аналіз на 14 серпня 2017 року
У липні інфляція трохи прискорилася з 15,6% до 15,9% до відповідного місяця попереднього року. Зростання споживчих цін за місяць сповільнилося до 0,2% з 1,6%, тоді як протягом липня минулого року ціни опустилися на 0,1%
Макроекономічний аналіз на 7 серпня 2017 року
НБУ на попередньому тижні зберіг облікову ставку без змін на рівні 12,5%, що співпало з нашими очікуваннями. Таке рішення було обгрунтовано необхідністю нівелювати ризики для досягнення інфляційної мети. Як наголошується в повідомленні НБУ, річне зростання інфляції до 15,6% у червні виявилося вище прогнозованої НБУ траєкторії. 
Макроекономічний аналіз на 17 липня 2017 року

Депозитний портфель банків з початку року виріс на 6,1%, що зумовлено поліпшенням ділової активності. Депозити корпоративного сектору впродовж червня зросли в гривні на 0,8% і в іноземній валюті на 0,7%. Що ж стосується заощаджень громадян України, то впродовж червня вони зросли в гривні на 3,3%, а в іноземній валюті на 0,3%