Макроекономічні показники

Макроекономічний аналіз на 17 квітня 2019 року

МВФ погіршив прогноз світової економіки, прогноз для України без змін. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив новий глобальний економічний прогноз WorldEconomicOutlook, що містить макроекономічні прогнози практично за всіма країнами світу. Прогноз зростання світової економіки на 2019 рік вкотре погіршено, тепер до 3,3%. Прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році фахівці МВФ зберегли на рівні 2,7%.

Макроекономічний аналіз на 4 квітня 2019 року
Економічне зростання у 2018 році становило 3,3%. Номінальний ВВП у 2018 році становив 3559 млрд. грн., що еквівалентно 130,8 млрд. доларів США. Зростання реального ВВП у минулому році становило 3,3%, що є найкращим результатом на 7 років. Основним чинником економічного зростання було збільшення споживання домогосподарств, яке за підсумками року становило 8,9% у реальному вимірі.
Макроекономічний аналіз на 18 березня 2019 року
Інфляція сповільнилася до 8,8%. У лютому індекс споживчих цін (ІСЦ) зріс на 0,5% м/м. Основні внески у зростання цін за місяць забезпечили овочі, фрукти та тютюнові вироби. Дешевшали м’ясо та нафтопродукти.
Макроекономічний аналіз на 5 березня 2019 року
Торгівельний баланс покращився у січні. У перший місяць 2019 року торгівельний дефіцит скоротився до 247 млн. дол. США, найнижчого місячного показника дефіциту за два роки. Зростання експорту прискорилося до 9% р/р, а імпорт зростав повільно (лише 2% р/р).
Макроекономічний аналіз на 7 лютого 2019 року

Прибуток банківської системи у 2018 році сягнув майже 22 млрд. грн. Відповідно до зведених даних Національного банку України, у 2018 році сумарний чистий прибуток платоспроможних банків становив 21,7 млрд. грн., що є не тільки першим випадком прибутковості всієї банківської системи після кризи 2014-2015 років, але і максимальним обсягом прибутку української банківської системи за всю його історію.

Макроекономічний аналіз на 23 січня 2019 року
Банківська система збільшила балансові показники у 2018 році. Відповідно до попередніх даних грошово-кредитної статистики Національного банку України, у 2018 році кредитний портфель банківської системи збільшився на 6%, депозитна база – на 4%.
Макроекономічний аналіз на 27 грудня 2018 року
Україна отримала нову програму МВФ. Рада директорів МВФ затвердила нову програму стенд-бай для України у обсязі 2,8 млрд. СДР (3,9 млрд. доларів). Перший транш у розмірі 1 млрд. СДР (1,4 млрд. доларів) вже було направлено до золотовалютних резервів НБУ, які завдяки цьому перевищили 20 млрд. доларів, що є найвищим рівнем з 2013 року.
Макроекономічний аналіз на 17 грудня 2018 року

Золотовалютні резерви відновлюються рефінансуванням державного боргу. У листопаді 2018 року міжнародні резерви Національного банку України зросли на 1 млрд. доларів, сягнувши 17,7 млрд. Збільшенню резервів сприяло розміщення єврооблігацій, кошти від якого надійшли на початку минулого місяця. У грудні очікується ще потужніше збільшення золотовалютних резервів через відновлення фінансування від міжнародних фінансових організацій. Рефінансування зовнішнього державного боргу на тлі великих виплат у 2019 році є запорукою загальної стабільності фінансових ринків в Україні.

Макроекономічний аналіз на 29 листопада 2018 року

Економічне зростання сповільнилося, очікується прискорення наприкінці року. У ІІІ кварталі 2018 року зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилося до 2,8% р/р після локального максимуму 3,8% р/р у попередньому кварталі. 

Макроекономічний аналіз на 12 листопада 2018 року
Інфляція прискорилася та дедалі прискориться. У жовтні індекс споживчих цін збільшився на 1,7% до попереднього місяця. Найбільш суттєвий внесок до зростання цін додали харчові продукти (особливо овочі, молоко та м’ясо), нафтопродукти та алкогольна продукція.
Макроекономічний аналіз на 24 жовтня 2018 року

Україна має попередню домовленість із МВФ про нову програму. Оптимізм бізнесу більше не зростає, а споживчі настрої покращилися. Промислове виробництво розпочало осінь поглибленим спадом, а роздрібна торгівля надалі зростає. Великий врожай покращує динаміку сільського господарства та транспорту. 


Макроекономічний аналіз на 8 жовтня 2018 року
Міністерство фінансів підвищило ставки запозичень. Золотовалютні резерви впали нижче 17 млрд доларів. Зовнішні дефіцити розширюються. Місцеві органи влади накопичили майже 14 млрд грн у банках. Державний бюджет у серпні зведено з профіцитом 25 млрд грн. Зростання зарплат прискорилося.
Макроекономічний аналіз на 24 вересня 2018 року
Економічне зростання прискорилося до 3,8%. Обсяги промислового виробництва впали вперше з грудня 2017 року. Динаміка інших галузей у серпні різноспрямована. Державний борг зріс через ослаблення гривні. Уряд спрямував проект Держбюджету-2019 до Верховної Ради.
Макроекономічний аналіз на 28 серпня 2018 року
Державний борг знову зростає. Держава перекриває боргові виплати короткими запозиченнями. Середня зарплата наблизилися до 10000 грн. Зростання у промисловості прискорилося.
Макроекономічний аналіз на 21 серпня 2018 року
Економічне зростання прискорилося до 3,6%. Споживча активність українців залишається високою. Посуха на початку літа погіршила динаміку АПК. Транспортна галузь скорочує спад завдяки відновленню транзиту газу. Пожвавлення попиту на валютному ринку.
Макроекономічний аналіз на 10 серпня 2018 року
Міжнародні резерви скорочуються через відсутність зовнішнього фінансування. Інфляція сповільнилася до 8,9% завдяки цінам на овочі та фрукти. Банківське кредитування триває.
Макроекономічний аналіз на 30 липня 2018 року
Промисловість наростила виробництво на 2,5% у першому півріччі. Інфраструктурне будівництво тримає позитивні темпи у галузі. Стале збільшення товарообігу триває. Менше транзиту газу та експорту зерна – у транспорті спад. Державний борг утримується на рівні близько 2 трлн. грн. Зарплати зростають.
Макроекономічний аналіз на 02 липня 2018 року
Державний борг скорочується через відсутність нових великих запозичень. Динаміка зростання зарплат тримається стабільно високою. Гривня несуттєво послабилася у червні, РЕОК зміцнюється.
Макроекономічний аналіз на 31 травня 2018 року
Зростання промислового виробництва прискорилося до 3%. Підприємства жваво нарощують капіталовкладення. Роздрібна торгівля активно прогресує, у будівництві – спад. Зарплатна планка – все вище.
Макроекономічний аналіз на 5 травня 2018 року
У березні зафіксовано рекордний дефіцит поточного рахунку, торговельний дефіцит збільшується. Золотовалютні резерви України відновилися до 18,4 млрд. доларів. Зростання реальних зарплат повернулося до зони однознакових значень.
Макроекономічний аналіз на 27 квітня 2018 року
Холодна погода «врятувала» промисловість від спаду. Галузі сфери послуг демонструють різноспрямовану динаміку. Державний борг скоротився завдяки зміцненню гривні. Кредитний рейтинг України залишено незмінним.
Макроекономічний аналіз на 20 квітня 2018 року
Корпоративний сектор поліпшив фінансові результати у 2017 році. Очікування бізнесу сягнули посткризового максимуму. НБУ та МВФ надали оновлені прогнози щодо української економіки.
Макроекономічний аналіз на 13 квітня 2018 року
Інфляція у березні сповільнилася до 13,2% у річному вимірі. Національний банк України залишив облікову ставку незмінною на рівні 17% річних. У березні банки нарощували кредитний портфель. Кошти клієнтів у банківських установах в березні також збільшувалися.