Макроекономічні показники

Поступове, але впевнене зростання ВВП України
ВВП виріс на 2,1% і на 0,2% у третьому кварталі 2017 року - згідно з попередніми оцінками Державної служби статистики України. У цьому році економіка показує стабільне і впевнене зростання, хоч і трохи сповільнюється - з 2,5% (1 квартал) до 2,3% (2 квартал). З огляду на зростання реальної заробітної плати, на тлі відносно стабільною динаміки цін і підвищення соціальних стандартів, споживання залишається основним драйвером зростання.
Вплив єврооблігацій на Україну
Виплати відсотків по реструктуризованих єврооблігаціях зумовили різке зростання дефіциту поточного рахунку у вересні - з 173 млн.дол. в серпні до 998 млн. дол. Рахунок первинних доходів у вересні був зведений з дефіцитом в 611 млн.дол., тоді як в попередньому місяці був профіцит 37 млн.дол. Дефіцит торгового балансу також трохи поглибився - з 512 млн.дол. до 672 млн.дол.
Інфляційні очікування змінились, але прогноз ВВП позитивний
У вересні промислове виробництво скоротилося на 0,3% на тлі спаду у видобувній промисловості та в енергетиці. З урахуванням фактору сезонності, випуск промислової продукції знизився на 0,4% у порівнянні з серпнем. У видобувній промисловості, як і раніше, відчуваються наслідки введення економічної блокади окупованій частині Донбасу. На початку цього року – відчутне зниження виробництва на 2,8%  у вересні, але зростання на 1,2% у порівнянні з попереднім місяцем.
Поступове пожвавлення ділової активності Кредити корпоративному сектору у гривнях зросли з початку року на 5,8%
У вересні, депозитний портфель банківського сектора зріс на 2,3%. На тлі економічного зростання і відновлення довіри до банківської сфери, депозити корпоративного сектора і населення збільшувалися . Депозити юридичних осіб у гривнях піднялися на 0,7%, а в іноземній валюті - на 1,9%. Депозитний портфель фізосіб збільшився на 1,6% у національній валюті, порівнюючи з серпнем, але в іноземній валюті він залишився на такому ж рівні.
Макроекономічний аналіз на 16 жовтня 2017 року
У вересні, споживчі ціни підскочили на 2% до відповідного місяця роком раніше на тлі подорожчання продуктів харчування і фактора сезонності. Зростання цін на продукти харчування склало 2% до попереднього місяця
Макроекономічний аналіз на 9 жовтня 2017 року
У вересні золотовалютні резерви зросли на 602 млн. дол. на тлі успішного розміщення єврооблігацій. Таким чином, міжнародні резерви досягли 18,6 млрд. дол., що є новим максимумом з кінця 2013 року
Макроекономічний аналіз на 2 жовтня 2017 року
Дефіцит поточного рахунку в серпні знизився до 226 млн. дол. з 597 млн. дол. в липні на тлі зниження дефіциту балансу зовнішньої торгівлі товарами. Зростання експорту товарів прискорилося з 9,3% до 12,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 
Макроекономічний аналіз на 25 вересня 2017 року
Державна служба статистики України погіршила свою попередню оцінку зростання ВВП у 2-му кварталі на 10 б.п. до 2,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Сезонно-скоригований показник за місяць залишився на рівні + 0,6%. На тлі збільшення внутрішнього попиту, найбільше зростання в 2-му кварталі показало будівництво - на 28,8%, а за квартал на 7,8%. 
Макроекономічний аналіз на 18 вересня 2017 року
У серпні депозити в іноземній валюті зростали, тоді як в гривні навпроти скорочувалися. Великі податкові платежі зумовили скорочення депозитного портфеля бізнесу на 2,8% в серпні. З іншого боку, депозити корпоративного сектора в іноземній валюті за місяць зросли на 1,8%. Депозити домогосподарств показали схожу динаміку - зросли на 0,6% в іноземній валюті в доларовому еквіваленті, але скоротилися на 0,3% в гривні. 
Макроекономічний аналіз на 4 вересня 2017 року
Дефіцит поточного рахунку продовжує зростати на тлі розширення дефіциту торгового балансу. В результаті, негативне сальдо рахунку поточних операцій в липні склало 594 млн. дол. 
Макроекономічний аналіз на 27 серпня 2017 року
Динаміка промислового виробництва в липні різко погіршилася. Так, якщо в червні промисловість зросла на 3,8% до відповідного місяця роком раніше, то в липні вона обвалилася на 2,6%. Якщо порівнювати з попереднім місяцем та з урахуванням фактору сезонності, то випуск промислової продукції у серпні знизився на 1,3%. 
Макроекономічний аналіз на 21 серпня 2017 року
За попередньою оцінкою Державної Служби Статистики України, економіка в другому кварталі зросла на 2,4% у порівнянні з відповідним місяцем минулого року, після зростання на 2,5% в попередньому кварталі
Макроекономічний аналіз на 14 серпня 2017 року
У липні інфляція трохи прискорилася з 15,6% до 15,9% до відповідного місяця попереднього року. Зростання споживчих цін за місяць сповільнилося до 0,2% з 1,6%, тоді як протягом липня минулого року ціни опустилися на 0,1%
Макроекономічний аналіз на 7 серпня 2017 року
НБУ на попередньому тижні зберіг облікову ставку без змін на рівні 12,5%, що співпало з нашими очікуваннями. Таке рішення було обгрунтовано необхідністю нівелювати ризики для досягнення інфляційної мети. Як наголошується в повідомленні НБУ, річне зростання інфляції до 15,6% у червні виявилося вище прогнозованої НБУ траєкторії. 
Макроекономічний аналіз на 17 липня 2017 року

Депозитний портфель банків з початку року виріс на 6,1%, що зумовлено поліпшенням ділової активності. Депозити корпоративного сектору впродовж червня зросли в гривні на 0,8% і в іноземній валюті на 0,7%. Що ж стосується заощаджень громадян України, то впродовж червня вони зросли в гривні на 3,3%, а в іноземній валюті на 0,3%

Макроекономічний аналіз на 19 червня 2017 року
Великі податкові платежі стримували зростання депозитного портфелю бізнесу в травні. Вклади корпоративного сектора в гривні виросли на 0,1% м/м, а в іноземній валюті навпаки зменшилися на 0,1% м/м, що може свідчити про конвертацію валютних депозитів бізнесу в гривневі. Депозити населення скоротилися на тлі початку сезону відпусток. У гривні на 0,3% м/м, а в іноземній валюті в доларовому еквіваленті на 0,1% м/м. 
Макроекономічний аналіз на 12 червня 2017 року
У травні інфляція прискорилася з 12,2% р/р до 13,5% р/р на тлі зростання споживчих цін на 1,3% м/м. Основним фактором зростання цін у травні було подорожчання продуктів харчування на 2,3% м/м. 
Макроекономічний аналіз на 5 червня 2017 року
У квітні дефіцит поточного рахунку склав 146 млн. дол. - це відчутне поліпшення у порівнянні з попереднім місяцем, коли виплачувалися відсотки по реструктуризованим єврооблігаціям (дефіцит в 732 млн. дол.). З іншого боку, в квітні 2016 року поточний рахунок був зведений з профіцитом в 164 млн. дол.
Макроекономічний аналіз на 29 травня 2017 року
У квітні спад промислового виробництва заглибився до -6,1% р/р з -2,7% р/р у березні. Сезонно скоригований індекс промислової продукції також показав істотне зниження - на 1,7% м/м. Найбільше падіння випуску спостерігалося у добувній промисловості (-12,3% р/р або 2,2% м/м).
Макроекономічний аналіз на 15 травня 2017 року
У квітні споживча інфляція сповільнилася до 12,2% р/р з 15,1% р/р у березні на тлі дії ефекту бази порівняння. У місячному ж вираженні ціни зросли на 0,9% (у квітні минулого року на 3,5% м/м внаслідок підвищення тарифів на газ, тому річна інфляція сповільнилася минулого місяця).