Золотовалютні резерви України відновилися до 18,4 млрд. доларів. У квітні 2018 року міжнародні резерви, що знаходяться у розпорядженні Національного банку України, збільшилися на 229 млн. доларів США (+1,3% м/м) до 18 421 млн. Невеликому відновленню резервів сприяло те, що у квітні практично не було виплат за державним боргом: їхній сукупній обсяг становив 127 млн. доларів, тобто лише близько 20% середньомісячного обсягу платежів за державним боргом у 2018 році. Зростання резервів відбулося завдяки нетто-викупу Національним банком України 303 млн. доларів з ринку, а також надходженню майже 84 млн. євро на валютні рахунки уряду від розміщення облігацій внутрішньої державної позики на аукціоні 24 квітня.
У березні зафіксовано рекордний дефіцит поточного рахунку, торговельний дефіцит збільшується. За попередніми даними платіжного балансу України, у березні від’ємне сальдо рахунку поточних операцій склало 763 млн. доларів США, що є найбільшим показником з вересня 2014 року. Рекордний дефіцит було спричинено великими виплатами доходу нерезидентам у державному (відсотки за облігаціями) та приватному секторах (у т.ч. дивіденди від участі нерезидентів в українських суб’єктах господарювання). Дефіцит зовнішньої торгівлі також збільшується: за останні 12 місяців його обсяг склав майже 9 млрд. доларів порівняно із 6 млрд. доларів рік тому.
Зростання реальних зарплат повернулося до зони однознакових значень. Згідно з даними Державної служби статистики, середня заробітна плата у березні становила 8382 грн. Динаміка середньої зарплати у номінальному вимірі скоротилася із 26,1% р/р у лютому до 24,1% р/р у березні. За умови збереження порівняно високої інфляції (13,2% р/р у березні) це призвело до сповільнення динаміки реальної заробітної плати до 9,5% р/р. Темп зростання реальної зарплати в Україні опустився нижче позначки 10% вперше з 2016 року.