У серпні, споживчі ціни опустилися за місяць на 0,1%, проте через низьку базу порівняння, інфляція прискорилася з 15,9% у липні до 16,2% до відповідного місяця минулого року. Для довідки, в серпні минулого року, споживчі ціни впали на 0,3%. Вперше з серпня минулого року ціни на продукти харчування знизилися за місяць на 0,6%, що було зумовлено сезонним зниженням цін на овочі та фрукти на 21,5% і на 5,7% відповідно. З іншого боку, в серпні ми спостерігали різкий стрибок цін на яйця (+ 18%) викликаний зростанням дефіциту на внутрішньому ринку. З нехарчових товарів, зокрема, алкоголь і тютюнові вироби за місяць подорожчали на 1,4%, а з початку року зростання склало 14,6%.
Тим часом, одяг продовжує дешевшати (-2,4% за місяць або -6,6% з початку року) завдяки сезонним розпродажам і зміцненню гривні.
Комунальні послуги подорожчали на 0,3% за місяць через підвищення тарифів на водопостачання, каналізацію та утримання будинків. Послуги автодорожнього пасажирського транспорту подорожчали на 1,6%, а ціни на бензин та мастила зросли на 0,5%.
З огляду на динаміку інфляції в останні місяці, ми вважаємо, що на даний момент + 11% на кінець року виглядає більш реалістично, ніж мета НБУ 8% +/- 2 п.п. З огляду на це та на зростання тиску на валютному ринку, існує висока ймовірність того, що в четвер, 14 вересня, на засіданні монетарного комітету НБУ буде прийнято рішення залишити облікову ставку на рівні 12,5%.
Ціни виробників зросли на 0,4% в серпні, а в порівнянні з відповідним місяцем 2016 року, зростання склало 23,6%. Ціни в добувній промисловості підскочили на 4,7% на тлі зростання цін у видобутку кам'яного вугілля (+ 6%), металевих руд (+ 6%) і нафтогазової видобутку (+ 2,2%). У переробній промисловості ціни піднялися на 1,2%. Тут слід зазначити подорожчання продукції легкої промисловості на 3,6% м / м, коксохімічної промисловості на 2,9% і металургії на 2,5%. Тим часом, зниження цін на електроенергію на 4% викликало падіння цін в енергетиці на 3,7%.
На валютному ринку все ще відчувається тиск на гривню. Весь тиждень попит на валюту перевищував пропозицію і курс USD/UAH плавно виріс до рівня 26,05/26,08. Минулого тижня проводився тільки один валютний аукціон НБУ, на якому було продано 20,4 млн. дол. Таким чином Нацбанк намагається не втручатися в роботу ринку, дозволяючи курсу знайти новий рівноважний рівень.
У серпні, міжнародні резерви України зросли на 240 млн. дол. до 18 млрд. дол., і досягли максимуму з початку 2014 року. Завдяки розміщенню валютних ОВДП Міністерством Фінансів, резерви отримали 352 млн. дол. НБУ, зі свого боку, привернув 234 млн. дол. на валютні інтервенції.
З боку витрат, майже 500 млн. дол. було витрачено на обслуговування і погашення державного боргу в серпні (з них 449 млн. дол. на користь МВФ). У разі успішного завершення перегляду програми МВФ цієї осені і випуску єврооблігацій, золотовалютні резерви можуть наблизитися до позначки 20 млрд. дол. до кінця року.
У минулий вівторок на аукціоні з розміщення ОВДП, Міністерству Фінансів вдалося залучити в бюджет 1,2 млрд. грн.Згідно зі статистикою НБУ, попит спостерігався з боку нерезидентів. Пропонувалися тільки гривневі папери терміном два і три роки. Дволіток було продано на 674 млн. грн., Але середньозважена дохідність за ними опустилася. до 14,40%. Трьохлітки залучили до бюджету 540 млн. грн. по середньозваженої дохідності 14,50%.