Макроекономічний аналіз на 17 квітня 2019 року

МВФ погіршив прогноз світової економіки, прогноз для України без змін. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив новий глобальний економічний прогноз WorldEconomicOutlook, що містить макроекономічні прогнози практично за всіма країнами світу. Прогноз зростання світової економіки на 2019 рік вкотре погіршено, тепер до 3,3%. Прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році фахівці МВФ зберегли на рівні 2,7%.

Сповільнення інфляції триває. У березні зростання індексу споживчих цін (ІСЦ) становило 0,9% м/м. Головним рушієм інфляції у цей місяць був традиційний перегляд цін на одяг і взуття під час переходу на новий сезон. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 8,6% р/р.

Кредитна активність банків пожвавилася. Згідно зведених даних Національного банку України, у березні банківська система наростила кредити на більш як 5 млрд. грн. та понад 200 млн. доларів США. Завдяки цьому зростання кредитного портфелю українських банків у річному вимірі трохи прискорилось до 2,1% р/р, що проте залишається дуже слабким показником. На відміну від кредитування, динаміка залишків на рахунках клієнтів у березні була різноспрямованою. Депозити населення у гривні збільшилися за місяць на 2 млрд. грн., проте корпоративні клієнти скоротили за місяць залишки на 7,4 млрд. грн. Хоч зростання депозитів у річному вимірі і сповільнилося, воно залишається набагато вищим за динаміку кредитів і становить 6% р/р.

Очікування українського бізнесу поліпшилися. За даними останнього дослідження НБУ, у І кварталі 2019 року Індекс ділових очікувань збільшився на 2,4 процентних пункти та становив 119,7. Значення індексу понад 100 означають переважання позитивних відповідей щодо майбутнього. Зокрема суттєво покращилися очікування щодо зростання обсягів виробництва: в усіх великих галузях, окрім будівництва.

Суверенний рейтинг на переправі не міняють. Рейтингова агенція S&P зберегла суверенний кредитний рейтинг України на рівні В-, зі стабільним прогнозом. Фахівці рейтингової агенції підкреслюють важливість подальшого фінансування від міжнародних фінансових організацій після того, як на початку 2020 року завершиться поточна програма stand-by із Міжнародним валютним фондом.