Загальний депозитний портфель банків у червні збільшився на 0,8%, а з початку року він виріс на 6,1%. Депозити корпоративного сектора впродовж першого місяця літа в гривні зросли на 0,8%, а в іноземній валюті на 0,7%, що зумовлено поліпшенням ділової активності
Депозити населення зросли на тлі збільшення доходів. Заощадження українців у національній валюті впродовж червня збільшилися на 3,3%, а в іноземній валюті в доларовому еквіваленті - на 0,3%. В цілому, з початку року, депозитний портфель юросіб збільшився на 0,4%, а фізосіб - на 1,2%.
У червні корпоративний сектор і населення продовжували погашати свою заборгованість за валютними кредитами, при цьому кредитування у гривні росло. Кредитний портфель компаній впродовж минулого місяця збільшився на 1,9% в національній валюті, а в іноземній валюті - скоротився на 1%. Зниження ставок і зростання добробуту населення сприяли зростанню гривневих кредитів, виданих фізособам, на 1,3% у червні, тоді як валютні кредити знизилися на 1,2% за аналогічний період. З початку року, кредитний портфель корпоративного сектору скоротився на 4,6%, а населення - на 2,3%. Така динаміка була пов'язана зі скороченням валютної заборгованості.
Верховна Рада прийняла в першому читанні проект пенсійної реформи, голосування за яку відбулося минулого четверга, 13 липня. Згідно проекту, 1 жовтня цього року повинен відбутися перерахунок пенсії на основі показника середньої зарплати, який у 2017 році становить 3764 грн. Починаючи з 2021 року, показник середньої зарплати перераховуватиметься щорічно з урахуванням зростання зарплат та цін за попередні три роки (коефіцієнт перерахунку обох складових становитиме 50%). Також з 1 січня наступного року, на пенсію в 60 років зможуть вийти тільки ті громадяни, хто матиме 25 років страхового стажу. Далі мінімальний страховий стаж щорічно збільшуватиметься, поки не досягне 35 років у 2028 році. Незважаючи на те, що до другого читання проект може зазнати чималих змін, прийняття цього документа в першому читанні є значним кроком на шляху до отримання наступного траншу МВФ. Адже пенсійна реформа є однією з основних умов, так само як реформа ринку землі та боротьба з корупцією.
На валютному ринку зберігається спокій. Всю першу половину тижня гривня зміцнювалася, і до середи курс наблизився до позначки 25,90 грн. за дол. Проте, до п'ятниці курс повернувся до рівня 26,00 грн. за дол. Тим часом регулятор не втручався в роботу ринку і не проводив валютних аукціонів, що свідчить про відносну рівновагу попиту та пропозиції.
Міністерство фінансів залучило до бюджету 429 млн. грн. на щотижневому аукціоні з розміщення ОВДП, який відбувся минулого вівторка, 11 липня. Цього разу пропонувалися тільки трирічні гривневі облігації. Середньозважений рівень прибутковості склав 14,54%, тобто він залишився незмінним ще з попереднього аукціону.