У серпні депозити в іноземній валюті зростали, тоді як в гривні навпроти скорочувалися. Великі податкові платежі зумовили скорочення депозитного портфеля бізнесу на 2,8% в серпні. З іншого боку, депозити корпоративного сектора в іноземній валюті за місяць зросли на 1,8%. Депозити домогосподарств показали схожу динаміку - зросли на 0,6% в іноземній валюті в доларовому еквіваленті, але скоротилися на 0,3% в гривні. В цілому, з початку року, депозити юрдіц в гривні виросли на 0,1%, а в іноземній валюті підскочили на 12,1% (завдяки високій виручки експортерів через зростання світових цін). Населення наростило свої гривневі заощадження в банках на 8,4% з початку року на тлі збільшення заробітних плат і зростання довіри до банківської системи. Заощадження фізосіб в доларах скоротилися на 1,4%, що може бути пов'язано з більш привабливими ставками за гривневими депозитами.
Кредитування поступово відновлюється. У серпні кредити корпоративному сектору в гривні виросли на 1,3%, а в іноземній валюті кредитний портфель залишився на рівні попереднього місяця. Кредитний портфель фізосіб у гривні продовжує збільшуватися - на 4,1%. Це пов'язано з ростом добробуту населення і з поступовим зниженням ставок. Валютна заборгованість населення перед банками за місяць скоротилася на 1,3%. З початку року гривневі кредити зросли на 4,4% у юросіб і на 17,2% у фізосіб. Разом з тим, кредитний портфель в іноземній валюті зменшувався - на 8,9% у бізнесу і на 11,9% у домогосподарств.
На валютному ринку як і раніше відчувається надлишковий тиск. Тиждень почався з невеликого зміцнення гривні, проте весь тиждень попит перевищував пропозицію і курс USD/UAH впевнено зростав. В результаті, до вихідних гривня втратила більше 20 копійок і курс встановився на рівні USD/UAH 26.21/26.25. Така динаміка пов'язана як з сезонними факторами, так і з високими девальваційними очікуваннями, які стримують експортерів від продажу валюти понад вимоги НБУ (50% валютних надходжень). Регулятор провів тільки один валютний аукціон минулого тижня (14 вересня), на якому продав 12,7 млн. дол.
Минулого тижня Національний банк прийняв рішення залишити облікову ставку на рівні 12,5%. Проведення стриманою монетарної політики обумовлено необхідністю повернути інфляцію на цільову траєкторію. Так, в серпні інфляція прискорилася до 16,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як мета НБУ на кінець 2017 року становить 8% (+/- 2 п.п.). Основні інфляційні ризики Нацбанк бачить з боку попиту (зокрема в різкому підвищенні соціальних стандартів). У разі істотного погіршення інфляційних очікувань, НБУ може підвищити облікову ставку. На даний момент очікується поступове уповільнення інфляції до кінця року на тлі високої бази порівняння, але з великим відхиленням від цільового показника, ніж раніше прогнозував Нацбанк (9,1%). За нашими оцінками, зростання споживчих цін в 2017 році може скласти 11%.
НБУ провів перше за довгий час розміщення тримісячних депозитних сертифікатів, яке відбулося минулої середи, 13 вересня. Обсяг склав всього 500 млн. грн., тоді як попит був набагато вище - 32 заявки загальним обсягом 2,3 млрд. грн. Діапазон запропонованих банками ставок був дуже широкий - від 12,5% до 18% річних. Проте, за результатами тендеру, гранична ставка склала 12,89%, і в результаті було задоволено лише 4 заявки. Регулятор планує проводити розміщення тримісячних депозитних сертифікатів щосереди.
У вівторок, 12 вересня, на аукціоні з розміщення ОВДП Міністерство Фінансів привернуло до бюджету 922 млн. грн. В цілому, пропонувалися гривневі облігації терміном один рік, два роки і три роки, однак по двухлеткам аукціон не відбувся. Однорічних ОВДП було продано всього на 10 млн. грн. із середньозваженою дохідністю 14,35%. Трьохлітки залучили до бюджету 912 млн. грн., а прибутковість по них склала 14,53%.