Великі податкові платежі стримували зростання депозитного портфелю бізнесу в травні. Вклади корпоративного сектора в гривні виросли на 0,1% м/м, а в іноземній валюті навпаки зменшилися на 0,1% м/м, що може свідчити про конвертацію валютних депозитів бізнесу в гривневі. Депозити населення скоротилися на тлі початку сезону відпусток. У гривні на 0,3% м/м, а в іноземній валюті в доларовому еквіваленті на 0,1% м/м.
Кредитний портфель корпоративного сектора в національній валюті скоротився на 0,5% м/м, а в іноземній валюті зріс на 0,2% м/м. Зниження вартості кредитів і зростання доходів сприяли збільшенню кредитування населення у гривні на 1,7% м/м у травні. Тим часом українці продовжили скорочувати свою заборгованість за позиками в іноземній валюті - на 1,5% м/м. В цілому, з початку року кредитний портфель юросіб скоротився на 4,7%, а фізосіб - на 2,3%.
На валютному ринку зберігається надлишкова пропозиція валюти. Курс USD/UAH наблизився до позначки 26 грн. за дол., і навіть кілька разів долав цей поріг. Національний банк, користуючись нагодою, трохи поповнив свої золотовалютні резерви. В цілому минулого тижня було проведено два валютні аукціони (12 і 13 червня), на яких регулятору вдалося викупити з ринку 49,9 млн. дол. і 21,8 млн. дол.
Національний банк продовжує оновлювати правила на валютному ринку. З 3 липня, регулятор вводить видачу електронних ліцензій для переказу валюти за кордон фізичними особами. Дана ліцензія дозволить українцям інвестувати за кордон, розміщувати кошти поза Україною і виконувати свої зобов'язання перед нерезидентами за договорами страхування життя. Проте, існують деякі обмеження - сума операцій не може перевищувати 50 тис. Дол. протягом одного календарного року. Крім цього, НБУ минулого тижня спростив процедуру проведення "форвардних" операцій, розширив спектр операцій з банківськими металами і зняв обмеження на обмін безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб.
Міністерство фінансів провело чергове розміщення гривневих ОВДП минулого вівторка, 13 червня. Обсяг коштів, який вдалося залучити в бюджет, склав понад 1 млрд. Грн. Незважаючи на те, що пропонувалися папери строком на півроку, рік і три роки, попит був лише на найдовші облігації. Середньозважений рівень прибутковості склав 14,64%.