Макроекономічний аналіз на 25 червня 2018 року

Поступове зростання у промисловості триває. У травні 2018 року обсяг промислового виробництва збільшився на 2,5% р/р. Зростанню сприяло поліпшення бази порівняння, завдяки чому до позитивної динаміки повернулася навіть харчова промисловість, яка демонструвала суттєвий спад останні місяці (через менший врожай для переробки у 2017 році порівняно із 2016 роком). Найшвидші темпи зростання продовжує демонструвати хімічна промисловість (збільшення виробництва у травні на 37,4% р/р), що отримала підтримку у вигляді обмежень на імпорт мінеральних добрив. За підсумками 5 місяців 2018 року обсяги промислового виробництва в Україні збільшилися на 2,6% р/р.

Будівництво покращило динаміку, торгівля – погіршила. У травні будівельна галузь повернулась до зростання після невеликого спаду у перші місяці року та збільшила обсяги будівельних робіт на 2,7% р/р. За рахунок цього за підсумками 5 місяців 2018 року будівельна галузь збільшила виробництво на 1,8%.

Тимчасом активне зростання роздрібних продажів у травні трохи охололо. Якщо у попередні два місяці динаміка товарообігу підприємств – юридичних осіб була потужною на рівні 7,6% р/р у реальному вираженні, то у травні вона сповільнилася до 4,9% р/р. За підсумками 5 місяців 2018 року роздрібна торгівля все одно забезпечила ключовий внесок у економічне зростання із реальним приростом товарообігу на 5,7% р/р, або на 6,1% р/р після дооцінки товарообігу підприємців – фізичних осіб.

Економічне зростання у І кварталі підтверджено на рівні 3,1% р/р. Державна служба статистики України оприлюднила детальний звіт про валовий внутрішній продукт у І кварталі 2018 року. Його зростання у реальному вимірі підтверджено на рівні 3,1% р/р, що було забезпечено збільшенням внутрішнього попиту: споживання домогосподарств зросло на 5,6% р/р у реальному вираженні, а валове нагромадження основного капіталу – на 17% р/р. Номінальний ВВП збільшився на 18,5% р/р у гривневому вираженні або на 17,4% р/р у доларовому еквіваленті. Середньоденний обсяг валового внутрішнього продукту України за рік збільшився на еквівалент 42 млн. доларів США.

З докладною статистикою ВВП та ключових галузей економіки можна ознайомитися у статистичному розділі «Реальний сектор» на веб-сайті НАБУ.