Макроекономічний аналіз на 28 серпня 2018 року

Макроекономічний аналіз на 28 серпня 2018 року

Держава перекриває боргові виплати короткими запозиченнями. Міністерство фінансів розмістило на приватних засадах дисконтні облігації на суму 725 млн. доларів США. Термін погашення цінних паперів 28 лютого 2019 року, ефективна процентна ставка трохи вища за 9% річних.

Цим розміщенням уряд перекриває належні виплати за державним боргом у найближчі тижні. Зокрема, 3 вересня має відбутися черговий купонний платіж за єврооблігаціями в обсязі 444 млн. доларів США.

Проте такі короткі та дорогі розміщення не вирішують проблему рефінансування державного боргу. Її рішенням має стати отримання фінансової підтримки від міжнародних фінансових організацій, передусім від Міжнародного валютного фонду. Нагадаємо, візит місії МВФ до України очікується на початку вересня.

Державний борг відновив зростання. У липні 2018 року обсяг сукупного державного боргу України (включно із гарантованим державою боргом) збільшився на 1,4% м/м до 2026 млрд. грн. Основною причиною зростання боргу було ослаблення гривні. У серпні збільшення державного боргу прискориться через подальшу девальвацію гривні та нове приватне запозичення на зовнішньому ринку.

Зростання у промисловості прискорилося. У липні 2018 року зростання обсягу промислового виробництва прискорилося до 2,9% р/р. Прискорення було сконцентровано переважно у видобутку нафти, металевих руд та металургії. За підсумками 7 місяців 2018 року промислове виробництво в Україні збільшилося на 2,6% р/р.

Середня зарплата наблизилися до 10000 грн. За даними Державної служби статистики України, у липні 2018 року середня заробітна плата в Україні становила 9170 грн., збільшившись на 24,9% р/р. Зростання середньої заробітної плати у реальному вимірі (з поправкою на інфляцію) становило 14,7% р/р, що є найвищим показником з початку року завдяки сповільненню інфляції у липні.