Економічне зростання сповільнилося, очікується прискорення наприкінці року. У ІІІ кварталі 2018 року зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилося до 2,8% р/р після локального максимуму 3,8% р/р у попередньому кварталі. У останньому кварталі 2018 року варто очікувати на помітне прискорення темпів зростання у зв’язку з високим врожаєм кукурудзи та олійних культур, а також покращенням динаміки у промисловості та інших галузях.
Зростання у промисловості відновилося. У жовтні обсяг промислового виробництва зріс на 1,4% р/р після двох місяців спаду поспіль. Зокрема, потужне зростання (на 5,2% р/р) спостерігалося у добувній промисловості. За підсумками 10 місяців 2018 року зростання промислового виробництва становило 1,8%.
Динаміка реальних зарплат тримається високою. У жовтні середня номінальна заробітна плата найманих працівників в Україні становила 9218 грн. Це на 25% вище за показник аналогічного місяця минулого року. У реальному вираженні (тобто з поправкою на інфляцію) зростання становило 14,2% р/р.
Ухвалено державний бюджет на 2019 рік. Доходи державного бюджету встановлено на рівні 1026 млрд. грн., видатки 1112 млрд. грн. Граничний дефіцит бюджету заплановано у обсязі 90 млрд. грн. (2,3% ВВП). Цей параметр відповідає стратегії помірного фіскального дефіциту із помітним первинним профіцитом, тобто дефіцит суттєво менший за видатки на обслуговування державного боргу, які плануються на рівні 145 млрд. грн., або 3,7% ВВП. Ухвалений державний бюджет вже отримав схвальну оцінку від Міжнародного валютного фонду, що відкриє доступ України до кредитної програми stand-by обсягом майже 4 млрд. доларів та до фінансової підтримки від інших партнерів (ЄС, Світовий банк тощо).
Банківські картки дедалі більше використовують для безготівкових розрахунків. Відповідно до даних Національного банку України, частка безготівкових операцій при використанні платіжних карток у ІІІ кварталі 2018 року сягнула 44,3%. Найбільші обсяги безготівкових операцій з картками припадають на інтернет-платежі (майже 35%). Далі з невеликим відставанням слідують перекази з картки на картку (33%) та розрахунки картками у торгівельній мережі (30%). Загалом, українці здійснюють понад 250 млн. транзакцій картками за місяць.