Україна отримала 2,7 млрд доларів від МВФ. Поповнення золотовалютних резервів відбулося в межах затвердженого глобального розподілу спеціальних прав позики (СПЗ). Після цієї операції обсяг міжнародних резервів України збільшився до понад 31 млрд доларів. Проте вже 1 вересня Україні потрібно буде здійснити боргові платежі в обсязі 1,3 млрд доларів, що скоротить міжнародні резерви.
Зростання в промисловості проти низької бази порівняння припинилося. За даними Державної служби статистики, зростання промислового виробництва в Україні сповільнилося у липні до 0,2% р/р. У попередні місяці високі темпи зростання були зумовлені порівнянням із тимчасовим провалом минулого року, проте цей ефект припинився. Екстремумами динаміки виробництва в липні були виробництво коксу та нафтопродуктів (зростання на 36,8% р/р) і харчова промисловість (скорочення на 19,2% р/р). Варто зазначити, що глибокий спад у харчовій промисловості зумовлено передусім малими залишками соняшнику врожаю 2020 року, і цей ефект зникне вже у вересні. За підсумками 7 місяців обсяг промислового виробництва збільшився на 1,8%.
Агросектор переходить у потужне зростання завдяки новому врожаю. У липні виробництво у сільському господарстві зросло на 9,2% р/р. Це пов’язано зі збором врожаю ранніх зернових культур, який цього року є значно вищим за минулорічний. За підсумками 7 місяців обсяг сільськогосподарського виробництва зріс на 2,5%. Цей показник містить зростання у рослинництві на 7% і спад у тваринництві на 5%.
Динаміка зарплат сповільнюється, проте залишається активною. У липні середня заробітна плата в Україні поставила черговий рекорд – 14,35 тис. грн. Зростання середньої номінальної зарплати становило 21,5% р/р. Через прискорення інфляції зростання середньої зарплати в реальному вимірі сповільнилося до 10,2% р/р.
Роздрібна торгівля зберігає потужну динаміку. У липні роздрібний товарообіг зріс на 10,1% р/р. За підсумками 7 місяців обсяг роздрібної торгівлі збільшився на 13%.