Експорт та імпорт товарів зростають високими темпами. У вересні експорт товарів зріс на 53% р/р. Зокрема, стрімко (на 59% р/р) зріс експорт товарів агропромислового сегменту, чому сприяли рекордний урожай і високі ціни на агропродукцію. Також тривало активне зростання у металургійному сегменті, де експортна виручка збільшилася на 127% р/р. Зростання експорту залізної руди стрімко сповільнилося до 22% р/р. Імпорт товарів збільшився аналогічними темпами, на 52% р/р. В імпорті наочним був вплив стрімкого здорожчання енергоресурсів: імпорт добрив зріс на 170% р/р, вугілля – на 81% р/р.
Промисловий сектор зберігає мляві темпи зростання. У серпні обсяги промислового виробництва збільшилися на 0,6% р/р. Серед екстремумів варто відзначити стрибок галузі з виробництва коксу та продуктів нафтопереробки на 32,3% р/р (завдяки нафтопереробній складовій) та скорочення випуску у фармацевтичній галузі на 33,7% р/р. Також спад зафіксовано у добувній, харчовій, легкій та хімічній промисловості. За підсумками 8 місяців 2021 року українська промисловість наростила виробництво лише на 1,7%.
Активне збільшення роздрібних продажів триває... У серпні роздрібний товарообіг зріс на 9,6% р/р. Незважаючи на певне сповільнення проти дедалі сильнішої бази порівняння, динаміка залишається дуже сильною (зростання майже на 20% за 2 роки). За підсумками 8 місяців 2021 року роздрібні продажі в Україні зросли на 12,9%.
Реальна середня заробітна плата збільшилася. У серпні середня заробітна плата в Україні становила 13997 грн., що відповідає зростанню на 22,3% р/р. З урахуванням інфляції реальна середня зарплата збільшилася на 10,2% р/р. При цьому варто зазначити, що збільшення зарплат супроводжується відновленням зайнятості у низці секторів. Так, кількість офіційно найманих працівників у будівництві, торгівлі, готельно-ресторанному господарстві сьогодні вже більша за минулорічну.
Безробіття скорочується. За даними Державної служби статистики, рівень безробіття серед населення віком 15-70 років у ІІ кварталі становила 9,3%, що суттєво нижче за показник аналогічного періоду 2020 року (9,9%). Офіційна статистика зафіксувала зменшення кількості безробітних за цей період більш як на 90 тис. осіб.
Зростання у будівництві прискорилося. У серпні зростання обсягів будівництва прискорилося до 10% р/р. Як і у попередні місяці, лідером піднесення було житлове будівництво, де зростання становило 28,1% р/р. Водночас відновилося збільшення будівництва інженерних споруд, яке у серпні становило 5,5% р/р. За підсумками 8 місяців 2021 року будівельна галузь наростила виробництво на 1,8%.
Бюджет у вересні знову перевиконано за доходами. Згідно оперативних даних Державної казначейської служби, у вересні доходи Державного бюджету становили 103,8 млрд. грн., що на 36% перевищує показник вересня 2020 року. За даними Міністерства фінансів, дефіцит Державного бюджету у вересні становив 27 млрд. грн., і в якості одного з джерел його покриття було використано частину глобального розподілу спеціальних прав запозичення МВФ в обсязі 1 млрд. СДР (1,4 млрд. доларів США). Це також дало змогу успішно пройти через період пікових виплат за зовнішнім боргом.