Золотовалютні резерви України збільшено до 28,5 млрд. доларів. За червень обсяг міжнародних резервів НБУ зріс на 3,1 млрд. дол. США (+12,4% м/м). Основним чинником збільшення золотовалютних резервів були запозичення України від Міжнародного валютного фонду та Європейського Союзу. Водночас НБУ продовжував активний викуп іноземної валюти з міжбанківського валютного ринку (1,2 млрд. дол. США), що компенсувало виплати за державним боргом у іноземній валюті в червні на майже таку ж суму. Досягнутий обсяг золотовалютних резервів у 28,5 млрд. дол. США є максимальним з осені 2012 року.
Україна поставила на зовнішні ринки рекордні обсяги зерна. За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у 2019/20 маркетинговому році (липень 2019 р. – червень 2020 р.) Україна поставила на експорт 56,7 млн. т зернових і зернобобових. Це є абсолютним рекордом за всю історію країни. Для порівняння, у попередньому 2018/19 МР обсяг експорту зерна становив 50 млн. т. У 2019/20 МР було досягнуто історичні рекорди експорту одразу двох ключових зернових культур: пшениці (20,5 млн. т) та кукурудзи (30,3 млн. т).
Активізація державних видатків на дорожні роботи покращує динаміку будівельної галузі. У травні спад в будівництві стрімко сповільнився: з 16% р/р у квітні до 2,6% р/р. Це відбулося завдяки зростанню виробництва будівельної продукції у інфраструктурному сегменті, яке у травні склало 8,2% р/р. Своєю чергою, такий результат було забезпечено дуже стрімким піднесенням обсягу виконаних робіт у дорожньому будівництві, підживленим нарощуванням державних видатків за цим напрямом. Для порівняння, у житловому будівництві триває системний спад: скорочення обсягу виробленої продукції на 28,3% р/р у травні.
Банківські грошові перекази «заробітчан» до України під час карантину збільшилися. Відповідно до даних Національного банку України, приватні грошові перекази в Україну у квітні-травні становили 0,8 млрд. дол. США на місяць, що в середньому на 17% менше за показники аналогічних місяців минулого року. Проте зниження зумовлене зменшенням оцінки переказів неформальними каналами (тобто готівкою): на 45% у річному вимірі (р/р). Ці дані не є статистично підтвердженими, а оціночними. Безумовно, фізичне обмеження руху через кордони суттєво ускладнило транскордонний рух готівки, проте оцінити масштаби як початкового руху готівки до карантину, так і скорочення її переміщення під час карантину статистично дуже складно. При цьому офіційно зафіксований рух грошовий переказів у квітні-травні 2020 року навіть збільшився: через кореспондентські рахунки банків на 13% р/р, через міжнародні платіжні системи – на 3% р/р.