Оцінку економічного зростання у І кварталі 2019 року покращено до 2,5% р/р. Темпи зростання споживчого попиту домашніх господарств прискорилися до 10,7% р/р. Інвестиційна складова зростала ще активніше: на 17,4% р/р. Водночас державне споживання скоротилося на 8,3% р/р. У галузевому розрізі найжвавіше зростали будівництво (на 27% р/р) та інші види послуг (+20% р/р). Обсяг ВВП України за останні чотири квартали сягнув 3,66 трлн. грн., або понад 134 млрд. доларів США.
З-поміж регіонів у 2018 році економічне піднесення у Київській області було найпотужнішим. Державна служба статистики оприлюднила дані щодо динаміки економік різних регіонів України за підсумками 2018 року (коли загальний темп зростання української економіки становив 3,3%). Найшвидше зростали економіки Київської (+6,5%), Вінницької (+6,4%) та Житомирської (+6,1%) областей. Найповільніше зростання валового регіонального продукту (+0,6%) спостерігалося у Херсонській та Рівненській областях.
Золотовалютні резерви відновилися. У червні міжнародні резерви України збільшилися на 1,2 млрд. доларів США до 20,6 млрд. Основним чинником поповнення резервів стало розміщення 7-річних єврооблігацій номінальною вартістю 1 млрд. євро.
Динаміка зарплат сповільнилася, проте залишається високою. У травні зростання середньої номінальної зарплати в Україні сповільнилося до 17,4% р/р, що є найнижчим темпом за останні 4 роки. Через це динаміка реальної зарплати сповільнилася до 7% р/р. Загалом, за підсумками 5 місяців 2019 року зростання номінальних зарплат становило 20%, реальних – 10%.
Зростання у промисловості зменшило темпи. У травні зростання промислового виробництва в Україні сповільнилося до 1,6% р/р. Особливо помітним було погіршення динаміки у машинобудуванні: зі зростання на 10,8% р/р у квітні до спаду на 5% р/р у травні. Тимчасом металургія (+6,5% р/р), хімічна (+6,7% р/р) та нафтогазова (+6,1%) галузі залишалися у авангарді зростання виробництва. За підсумками 5 місяців 2019 року зростання промислового виробництва в Україні становило 0,9%.
Торгівельний баланс покращився. У травні зростання експорту становило 14% р/р, тимчасом як імпорт збільшився на 8% р/р, передусім завдяки зниженню цін на енергетичний імпорт. Завдяки цьому торгівельний дефіцит у травні становив лише 0,65 млрд. доларів, а у річному вимірі скоротився до 11,4 млрд. доларів США.
Національний банк розширив перелік системно важливих банків до 14 установ. Якщо донині системно важливими вважалися три найбільших банківських установи (усі у власності держави), то тепер цей перелік розширено до 14 найбільших банківських інституцій. Цей статус означатиме забезпечення додаткового запасу міцності через підвищені вимоги за деякими регуляторними нормативами (Н4 та Н7), а також посилені вимоги щодо буферів капіталу, які мають бути дотримані з 2021 року.