Гривнева ліквідність повернулася на рівень літа 2017 року. Згідно з даними Державної казначейської служби України, єдиний казначейський рахунок спорожнів на 49 млрд. грн. у грудні, і за станом на 1 січня 2018 роки там залишилося 5,1 млрд. грн. Така динаміка є традиційною для кінця року і пов'язана з нерівномірністю освоєння бюджетних коштів. Таким чином, великий обсяг гривневої ліквідності нарешті повернувся в банківську систему (велика частина ліквідності йшла влітку на податки) і на даний момент знаходиться на рівні першої половини літа.
Валютний ринок продовжує функціонувати під девальваційним тиском. У перший день роботи міжбанківського ринку в новому році гривня зміцнилася більш ніж на 20 копійок на тлі накопиченої пропозиції валюти після тривалих вихідних. Однак уже на наступний день надлишкова гривнева ліквідність, високі девальваційні очікування і початок нового періоду виведення дивідендів почали штовхати курс USD / UAH вгору. У результаті тиждень закінчився на рівні 28,18 / 28,21. Регулятор вирішив не стояти осторонь, і 5 січня вийшов на ринок з валютними аукціонами, вливши 50,5 млн. дол. Такі дії призупинили зростання курсу. На нашу думку, валютний ринок і далі буде перебувати під тиском у найближчі тижні, і подальша девальвація гривні цілком можлива. Проте, Нацбанк задіє необхідний інструментарій і погасить надмірні коливання. Тому ми вважаємо, що гривня буде слабшати плавно. В цілому ж, існує висока ймовірність, що динаміка курсу гривні повторить торішню картину - сезонне зміцнення навесні і влітку, а потім девальвація в кінці року на тлі зростання бюджетних витрат і погіршення поточного рахунку платіжного балансу.
У 2017 році золотовалютні резерви помітно зросли, але в грудні їх рівень трохи знизився, скоротившись на 123 млн. дол. до 18,8 мільярдів. З одного боку, в казну надійшло 586,4 млн. дол. від розміщення валютних ОВДП. З іншого боку, на обслуговування і погашення держборгу було витрачено 423,6 млн. дол. і ще 161,8 мільйонів було виплачено МВФ. Крім того, через зростання тиску на валютному ринку в грудні, НБУ довелося виходити з інтервенціями. В результаті чого, було продано на 182,5 млн. дол. більше валюти, ніж куплено. В цілому, за 2017 рік золотовалютні резерви зросли на 21% завдяки підтримці міжнародних партнерів і викупу 1,3 млрд. дол. з ринку.
Міністерство фінансів не проводило розміщення ОВДП минулого тижня. Згідно з оприлюдненим графіком на поточний квартал, перше розміщення в 2018 році відбудеться 10 січня. У січні-березні Мінфін планує проводити розміщення 12 разів і запропонує ринку як гривневі облігації, так і валютні. Строки розміщення будуть від 3 місяців до 5 років (валютні папери планують розміщувати на 2 роки).