Макроекономічний аналіз на 9 жовтня 2017 року

У вересні золотовалютні резерви зросли на 602 млн. дол. на тлі успішного розміщення єврооблігацій. Таким чином, міжнародні резерви досягли 18,6 млрд. дол., що є новим максимумом з кінця 2013 року. В цілому, загальний обсяг розміщення єврооблігацій склав 3 млрд. дол., проте більше половини (1,6 млрд. дол.) від залученої суми було витрачено на викуп частини облігацій з погашенням в 2019-2020 роках. Для зниження волатильності на валютному ринку у вересні, регулятору доводилося продавати валюту з резервів. В результаті, на інтервенції було витрачено 166 млн. дол. На погашення і обслуговування державного боргу було використано 521 млн. дол., з яких 505 млн. дол. склали виплати відсотків по реструктуризованим в 2015 році єврооблігаціям. З огляду на стан валютного ринку, основними джерелами поповнення золотовалютних запасів в найближчій перспективі будуть випуски валютних ОВДП і отримання фінансування від міжнародних партнерів.

На валютному ринку зберігався тиск, курс USD/UAH поступово йшов вгору. Основним фактором зростання стало традиційне збільшення попиту на валюту на початку місяця через виведення дивідендів за кордон. Таким чином, в середу курс USD/UAH досяг 26,78/26,81. Починаючи з четверга, тиск трохи спав, і курс пішов вниз, закінчивши тиждень на рівні USD/UAH 26,65/26,68. В результаті проведення регулятором 4 - 5 жовтня два валютних аукціони на минулому тижні, на ринок надійшло 54,1 млн. дол. Крім того, НБУ проводив й інтервенції із запитом кращого курсу, однак офіційна статистика з обсягами не доступна на щоденній основі (тільки за результатами всього місяця).

Минулого тижня Міністерство фінансів не проводило щотижневе розміщення ОВДП. Швидше за все, це пов'язано з відсутність попиту на тлі зниження гривневої ліквідності в системі і наближення кінця періоду резервування (10-е число кожного місяця).