Споживчі ціни продовжили рости у січні.
Згідно з даними Державної Служби Статистики, у порівнянні з груднем, індекс споживчих цін виріс на 1,5%, що призвело до прискорення інфляції з 13,7% до 14,1% у січні. Продукти харчування подорожчали на 2% на тлі фактора сезонності. Основне зростання припало на овочі та фрукти - на 10,8% і на 7,6% відповідно. Алкоголь і тютюнові вироби продовжують дорожчати (+ 1,1%). Крім того, девальвація гривні і зростання світових цін на нафту призвели до подорожчання палива та мастил на 4,4%. Тим часом, комунальні послуги стали дорожчими лише на 0,4%. Одяг був однією з небагатьох категорій яка показала зниження цін в січні - на 3,9%. На даний момент ми відчуваємо значний інфляційний тиск, викликаний зростанням споживчого попиту (через швидке зростання заробітних плат і підвищення соцстандартів) і зовнішніми факторами (такими як зростання світових цін на нафту). За нашими оцінками показник інфляції складе 9-10% на кінець 2018 року.
Гривня впевнено зміцнюється на тлі зниження сезонного тиску і жорсткої монетарної політики НБУ.
За тиждень гривня зміцнилася на більш ніж 80 копійок, і курс USD / UAH встановився на рівні 27,01 / 27,04. Така динаміка дозволила регулятору вийти 3 рази з валютними аукціонами минулого тижня, і викупити в цілому 155 млн. дол.
У січні золотовалютні резерви опустилися на 366 млн. дол. до 18,4 млрд. дол.
За попередньою оцінкою НБУ, головною причиною відтоку коштів була виплата по валютних боргах - 565,6 млн. дол., З яких 468,5 млн. дол. за валютними ОВДП. Через зростання тиску на валютному ринку в січні, регулятору доводилося виходити з інтервенціями і продавати валюту в першій половині січня, але, коли гривня почала зміцнюватися, Нацбанк зміг назад викупити частину валюти. У результаті чистий продаж іноземної валюти в січні склав всього 15,9 млн. дол. Також слід зазначити переоцінку фінансових інструментів на суму 205,9 млн. дол. У січні.
Минулого тижня ринку знову був запропонований широкий вибір ОВДП.
Згідно з повідомленням Міністерства фінансів України, минулого вівторка, 6 лютого, до держбюджету було залучено 5,2 млрд. грн. за рахунок випуску гривневих ОВДП. Пропонувалися папери терміном 3 місяці, 6 місяців, 9 місяців, рік, 2 роки і 3 роки. Основний попит припав на 3 місяці і півроку - вони залучили до бюджету 2 млрд. грн. і 2,2 млрд. грн. відповідно. Середньозважений рівень дохідності за ними дорівнював 16,50%. Середньозважена дохідність за дев'ятимісячним ОВДП була незначно нижче - 16,48%, а в бюджет вони залучили 0,9 млрд. грн. Що стосується річних паперів, то обсяг залучення склав всього 90,2 млн. грн., прибутковість - 16,40%. Запропоновані ринком ставки на дворічні і трирічні облігації мабуть виявилися занадто високими для Мінфіну (16,00-16,50%), і заявки по ним не були завдоволені.