Mastercard і Ощадбанк створять безготівкову інфраструктуру на ринку «Столичний»

Mastercard і Ощадбанк створять безготівкову інфраструктуру на ринку «Столичний»

Вже цієї осені найбільший продуктовий ринок країни стане територією cashless-платежів

 

Київ, 28 вересня, 2018 р. — Компанія Mastercard, Ощадбанк і ринок «Столичний» підписали Меморандум про співпрацю з метою впровадження безготівкової інфраструктури та популяризації cashless-платежів на території ринку. Зокрема, в рамках співпраці планується встановлення POS-терміналів для безготівкових розрахунків банківськими картками та NFC-пристроями, а також впровадження технології для розрахунку за допомогою QR-коду. Ініціатором проекту виступила компанія Mastercard, генеральним партнером та банком-еквайром став Ощадбанк.  

 

Оптовий ринок «Столичний» є найбільшим продуктовим ринком в Україні загальною площею 37 га, де щорічно реалізовують товари більше 3000 торговців. Щороку його відвідують понад 3 млн покупців, а річний товарообіг у грошовому еквіваленті становить понад 3 млрд грн.

 

«Mastercard має багаторічний досвід з реалізації cashless-проектів та впровадження інноваційних рішень в рамках концепції smart city, у результаті яких стали можливими безготівкові оплати у громадському транспорті, на стадіоні, виставковому центрі та на об’єктах розважальної інфраструктури, на музичних і кінофестивалях. Такі проекти сприяють формуванню безготівкового стилю життя та розвитку фінансової включеності населення. Ми переконані, що створення безготівкової інфраструктури на одному з найбільших оптових ринків України стане ще одним важливим кроком на шляху до розвитку безготівки та середнього й малого бізнесу в країні, адже ще більше торговців зможуть запропонувати зручний та безпечний безготівковий спосіб оплат своїм клієнтам», — відзначила Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні.

 

«Україна має стійкий тренд щодо постійного зростання частки безготівкових розрахунків. Це означає, що українці дедалі частіше обирають для оплати платіжні картки та смартфони. Відтак, ми в Ощадбанку бачимо своє завдання як лідера ринку продовжувати надавати людям якомога більше можливостей для доступних і зручних розрахунків. У 2018 році наші спільні з Mastercard еквайрингові проекти відзначаються новим рівнем складності, масштабністю, комплексним підходом та розширенням сфери їх впровадження. Зокрема, створення безготівкової інфраструктури на ринку «Столичний» стане одним  з наймасштабніших у країні cashless-проектів у сфері торгівлі»,  зазначив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.

 

Старт проекту заплановано на початок жовтня. В рамках співпраці, крім забезпечення платіжними терміналами торговців «Столичного» та впровадження безготівкової оплати QR-кодами при заїзді авто та розрахунках за покупки, Ощадбанк планує відкрити цілодобове банківське відділення самообслуговування на території ринку та впровадити інші банківські сервіси.  

 

Прес-служба Ощадбанку