Механізм банківської гарантії для форвардних контрактів

Механізм банківської гарантії для форвардних контрактів

Сьогодні в НАБУ відбулася презентація перспективного продукту для зернового ринку – «Механізм банківської гарантії для форвардних контрактів».

Захід організований НАБУ спільно з Українською зерновою асоціацією за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та IFC.

Ми зібралися разом, щоб обговорити перспективи запровадження банківських гарантій за форвардними контрактами на постачання зерна.

Механізм має нівелювати ризики дефолтів постачальників зерна через цінову кон’юнктуру ринку. Такий фінансовий інструмент необхідний для убезпечення учасників зернового ринку від ризиків невиконання форвардних контрактів через підвищення цін на зерно в момент фізичного постачання.

Серед спікерів заходу були міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, виконавча директорка НАБУ Марія Колганова, Президент УЗА Микола Горбачьов, керівниця Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина.

«​Давно назріло питання банківської гарантії для форвардних контрактів аграріїв. Адже це можливість для України вийти на якісно новий експортний рівень і ще краще розвивати позитивну динаміку, яку сьогодні демонструє агросектор. Іноземні партнери від нас чекають стабільності, а наші аграрії – цивілізованого ринку зернових та олійних за чіткими правилами», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Відзначається, що впровадження такого інструменту, як банківські гарантії, для форвардних контрактів забезпечуватиме вищу ціну на українське зерно на світовому ринку, а отже, покращить фінансові результати агровиробників.

«НАБУ співпрацює з багатьма стейхолдерами і сподівається, що продовжить співпрацювати надалі. У нас уже були спільні великі проєкти з міжнародними фінансовими інституціями. Наприклад, щодо впровадження аграрних розписок і відкриття ринку землі. Ці проєкти для НАБУ – важлива епохальна подія. Переконана, сьогоднішня наша зустріч у перспективі буде не менш результативною», – зазначила виконавча директорка НАБУ Марія Колганова.