Мінюст почув НАБУ! На час оновлення Єдиного державного реєстру працюватимуть деякі послуги

Мінюст почув НАБУ! На час оновлення Єдиного державного реєстру працюватимуть деякі послуги

Під час оновлення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для користувачів будуть доступні сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API ЄДР) та послуга безоплатного доступу до відомостей ЄДР (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).


Тобто, в період оновлення і надалі можна буде отримувати відомості з ЄДР про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та документи за результатом проведення реєстраційної дії. Про це повідомляє ДП «НАІС» на своєму сайті https://nais.gov.ua/article/yaki-poslugi-pratsyuvapid-chas-onovlennya-edinogo-derjavnogo-reestru .


Раніше передбачалось повне відключення ДП «НАІС» всіх сервісів ЄДР на період оновлення реєстру з 07 по 16 серпня 2020 р. З цього приводу НАБУ звернулася до Міністерства юстиції України, ДП «НАІС» та Національного банку України з необхідністю пошуку технічного рішення (альтернативного каналу перевірки банками інформації про клієнтів), яке на період повного відключення ЄДР убезпечить від ризиків призупинення банківських послуг для клієнтів роздрібного і корпоративного бізнесу, ускладнення процедур ідентифікації і верифікації клієнтів в рамках фінансового моніторингу.


Адже банки щоденно використовують дані з ЄДР (електронна взаємодія за допомогою програмного інтерфейсу АРІ ЄДР) при верифікації інформації про клієнтів, у т.ч. юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, без цих перевірок фінустанови не мають права відкривати поточні та вкладні рахунки клієнтам, проводити кредитні операції. А не відкривати рахунки клієнтам більше, ніж тиждень, - це, на думку банків, нонсенс, фактично бізнес зупиняється.


Дякуємо Мінюсту та НАІС за конструктив та оперативне реагування!