Мін’юст реалізував технічну можливість отримання банками відомостей з ЄДР на підставі договорів

Мін’юст реалізував технічну можливість отримання банками відомостей з ЄДР на підставі договорів

Міністерством юстиції України враховано пропозиції банківської спільноти та реалізовано технічну можливість отримання інформації з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб та громадських формувань (ЄДР) банківськими установами на підставі договорів. Про це йдеться у листі Мін’юсту від 14 листопада 2017 року.

Таким чином, банки уже мають змогу укладати договори з технічним адміністратором ЄДР – ДП «Національні інформаційні системи» (Підприємство). Така можливість дозволить значно зменшити ресурсозатратність банківських установ при верифікації клієнтів та забезпечить своєчасну, повну та якісну перевірку клієнта.

Детальна інформація щодо підключення до програмного інтерфейсу ЄДР розміщена на сайті Підприємства у розділі «АРІ реєстрів» за посиланням http://nais.gov.ua/api/


Нагадаємо, що надання банкам можливості доступу до ЄДР передбачено статтею 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Однак, до цього часу, банки не мали змоги отримувати такі відомості на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором ЄДР. Це створювало перешкоди у використанні важливого інструменту, що допомагає в аналізі фінансового та майнового стану клієнтів, оцінці їх правосуб’єктності.