МКАС при ТПП України врахував пропозиції НАБУ

МКАС при ТПП України врахував пропозиції НАБУ
Нова редакція Регламенту Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС) при Торгово-промисловій палаті в Україні (ТППУ), до якої увійшли пропозиції банківської спільноти щодо процесуального правонаступництва у арбітражних провадженнях, набирає чинності 1 січня 2018 року

Внесені зміни спрямовані на забезпечення можливості та врегулювання підстав заміни сторони арбітражного провадження її правонаступником, що передусім мінімізує витрати учасників арбітражного процесу на врегулювання спорів.

Зіткнувшись на практиці з питанням заміни сторони-позивача у арбітражному провадженні, ініційованому одним із банків-членів НАБУ, фахівці Асоціації з’ясували, що Закон України «Про міжнародний комерційний арбітраж» та Регламент МКАС при ТППУ не містять норм, що врегульовують це питання.

Зазначене унеможливлювало заміну банків як сторони у арбітражних провадженнях, що розглядається МКАС при ТППУ, новими кредиторами – набувачами прав вимоги на кредитну заборгованість. Наслідком цього була втрата ініційованого арбітражного провадження та необхідність повторного звернення вже нового кредитора з позовом до МКАС при ТППУ з повторною сплатою ним реєстраційного і арбітражного зборів.

Проблема була характерна не тільки для банків, а й для учасників угод з міжнародної купівлі-продажу товарів, які домовились про передачу своїх спорів на розгляд МКАС.

Відтепер, за участі НАБУ врегульовано питання щодо можливості заміни сторони арбітражного провадження, що розглядається МКАС при ТППУ, у разі заміни її правонаступником у комерційних правовідносинах, із яких виник спір. Зокрема, у разі правонаступництва при реорганізації або при відступленні права грошової вимоги на борг новому кредитору.

НАБУ висловлює вдячність Денису Грищенку – експерту Комітету НАБУ з питань захисту прав кредиторів за активну участь у реалізації даного питання.