МВФ виступає за реформування процедури банкрутства

МВФ виступає за реформування процедури банкрутства
Представник місії МВФ в Україні - Чанда Маріна ДеЛонг – розповіла учасникам конференції «Відновлення кредитування в Україні: передумови та нові тренди», яку проводила НАБУ минулого тижня у Києві, чому важливо посилити права кредиторів при банкрутстві

«Ми розуміємо, що кожна країна є локальною і має свої власні особливості. Проте існують міжнародні стандарти, які показали свою ефективність в інших країнах. І тому ми активно підтримуємо процеси в Україні щодо наближення законодавства по банкрутству до найкращих світових практик», - зауважила представник місії МВФ в Україні.

З чим стикалася місія МВФ в кожній країні, так це з тим, що шлях реформ в системі права не буває простим. Зміни в законодавстві завжди зустрічають спротив, тому слід бути готовим до шквалу критики та незадоволення. За словами Чанди Маріни ДеЛонг, якщо реформи в системі права просуваються, то найбільш складною частиною залишається навіть не прийняття самих норм, а імплементація. І це потребує уваги з боку як боржників, так і кредиторів, влади і урядових організацій, всіх, хто зацікавлений у просуванні реформи та ефективної імплементації.

Чанда Маріна ДеЛонг назвала основні норми, які повинні бути закріплені в законі про банкрутство. «По-перше, законодавство повинно надавати доступ кредиторам і особливо забезпеченим кредиторам до процесу банкрутства. По-друге, закон повинен дозволяти процеси прийняття рішення всіма кредиторами і в більшості забезпеченими при участі всіх кредиторів. Також повинні бути ефективними як процеси санації, так і ліквідації. І ми підтримуємо реформу в Україні, яка зможе досягнути цих цілей», - зауважила вона.

Саме тому Чанда Маріна ДеЛонг звернула увагу учасників конференції на необхідність якомога швидше прийняти в Україні закон про банкрутство, який є одним з важливих для подальшої співпраці з МВФ. Зволікання в ухваленні цього важливого механізму, закріпленого на законодавчому рівні, може поставити під загрозу подальші інвестиції в Україну та ті реформи, що вдалося наразі провести.

Більше фото за посиланням