НАБУ, банки та НБУ обговорили зміни до правил організації статистичної звітності

НАБУ, банки та НБУ обговорили зміни до правил організації статистичної звітності
Експерти банків – членів Незалежної асоціації банків України взяли участь в обговорені проекту Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України. Робоча нарада відбулася 29 вересня за ініціативою Департаменту статистики та звітності НБУ

Внесення змін до Правил організації статистичної звітності пов’язане із запланованим переходом банків України на новий План рахунків бухгалтерського обліку в банках, у зв’язку із запровадженням МСФЗ 9 з 1 січня 2018 року. Окрім цього, запроваджено нову форму звітності і скасовано декілька форм, які стосуються купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти. А також вносяться зміни до довідників та параметрів, що використовуються при формуванні статистичної звітності.

Під час зустрічі обговорювалися зауваження, пропозиції та питання до проекту Змін до Правил організації статистичної звітності, що були надані банками-членами НАБУ до 25 форм звітів та до ряду параметрів і довідників. Більш детально з пропозиціями Асоціації можна ознайомитися за посиланням.

В результаті обговорень Департамент статистики та звітності НБУ прийняв до уваги експертну думку банківської спільноти, яку представляє НАБУ, а частину з них врахував. Отримані матеріали щодо практичного впровадження при реалізації проекту Змін до Правил організації статистичної звітності спеціалісти Національного банку опрацюють в найближчий час.

У свою чергу Комітет НАБУ з питань оподаткування та обліку дякує всім членам НАБУ, що опрацювали проект в дуже короткий термін. Особливо це стосується тих представників банків, які на зустрічі висловили практичні аспекти і питання, що можуть виникнути при впровадженні змін до відповідних форм, довідників та введені додаткових параметрів.