НАБУ домоглася незастосування штрафів за несвоєчасне подання звітності по таксономії UA МСФЗ XBRL

НАБУ домоглася незастосування штрафів за несвоєчасне подання звітності по таксономії UA МСФЗ XBRL

НАБУ наполегливо опрацьовує усі профільні проблемні питання, що виникають у банківських установ у різних сферах, зокрема, в питанні подання фінансової звітності в форматі iXBRL.

НАБУ вже повідомляла раніше про всебічні кроки, які здійснювала для комунікації з керівництвом Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) з метою розгляду питання забезпечення впровадження в Україні процесу складання фінансової звітності у форматі iXBRL.

Так одне з питань, які ініціювала НАБУ перед регуляторами - щодо незастосування заходів впливу до банків за несвоєчасне подання у 2021 фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності 2021 року в форматі UA XBRL МСФЗ до Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності» - вже вирішено.

Про це повідомлено на сайті НКЦПФР за посиланням: https://www.nssmc.gov.ua/informatsiia-shchodo-podannia-richnoi-finansovoi-zvitnosti-za-2020-rik-skladenoi-na-osnovi-taksonomii-ua-msfz-xbrl/?fbclid=IwAR1M8T6CSvR9P66_gnKDfY2xa_JXJ4jGVJvJezhuyZmmctPEDOSGyjqs84k


Разом з цим, НАБУ продовжує працювати щодо питань конкретизації термінів подання річної фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності у 2021 році в форматі UA XBRL МСФЗ та впровадження звітності (стартовий етап) лише за основними чотирма формами звітності (за скороченим переліком вимог). Саме на цьому наполягає НАБУ в своїх зверненнях до регулятора та НКЦПФР.

Очікуємо від Комітету з управління Системою фінансової звітності відповіді на порушені питання після засідання (орієнтовно після 15 березня 2021).