НАБУ - Нацбанк: діалог щодо питань фінансового моніторингу триває

Незалежна асоціація банків України  веде активний діалог з Національним банком України по усіх напрямах роботи банківської системи. Напрям фінансовий моніторинг не виключення.

Останні роки були насичені новаціями для банків, а саме впровадженням нових міжнародних підходів, включаючи ризик-орієнтовний підхід, імплементацією  нового законодавства з питань фінансового моніторингу, зміною порядку проведення виїзних перевірок тощо.  І НАБУ цілком підтримувала необхідність зазначених змін.

В той же час, все це вимагало активної позиції НБУ в частині надання своєчасної методологічної підтримки,  прозорої позиції при проведенні перевірок та визначенні заходів впливу до банків, розуміння та адекватного реагування на проблеми, що виникали.

Діалог з Національним банком, зокрема, з Департаментом фінансового моніторингу за колишнього керівника, з наведених питань відбувався, але, нажаль, не завжди був конструктивним і прозорим, про що НАБУ неодноразово інформувала керівництво НБУ. А прийняті рішення стосовно виведення банків з ринку та  застосування заходів впливу до банків через фінмон, у багатьох випадках були скасовані банками в судових інстанціях з причини непрозорих підходів при винесенні зазначених рішень.

Саме тому, вкрай важливо, щоб новопризначене керівництво Департаменту фінансового моніторингу НБУ розуміло важливість даного напрямку для банківської системи, необхідність комунікації з банківською спільнотою, і головне, що основним завданням є надання допомоги через методологічну підтримку, розуміння проблем банків, а не намагання змінювати заради самих змін!