НАБУ обговорила з Нацбанком питання впливу на капітал

НАБУ обговорила з Нацбанком питання впливу на капітал

07.10.2020р. відбулася онлайн-зустріч представників НАБУ, Нацбанку, банків, на якій обговорено питання введення новацій по капіталу в період карантинних заходів, зокрема, щодо:

  • строків впровадження коригування капіталу на непрофільні активи, які банки прийняли на баланс. Значного навантаження на капітал мінімального розміру операційного ризику;
  • введення з наступного року – підвищеного коефіцієнту використання вагів ризику 150% для споживчого кредитування.


У ході обговорення банки говорили про перешкоди, що заважають вчасному виконанню запровадженню новацій. Так, в умовах карантину, банки стикнулись з обмеженнями щодо продажу нерухомого майна й не можуть вчасно реалізувати заставне майно відповідно до раніше затверджених планів. Окрім того, зазначили про необхідність перегляду підходів запровадження показника мінімального розміру операційного ризику.

НБУ підтвердив готовність додатково обговорити підняті на зустрічі питання, зокрема щодо: можливого перегляду виключень з капіталу непрофільних активів в залежності від строків виникнення на балансі банку, поетапного введення розрахунку операційних ризиках до економічних нормативів.

Щодо введення з наступного року підвищеного коефіцієнту використання вагів ризику 150% для споживчого кредитування – НБУ погодився розглянути можливість коригування важелів ризику в залежності від ефективної ставки за наданими споживчими кредитами (розміру закладеного CostofRisk).

НБУ повідомив, що питання які були підняті на зустрічі не можна назвати характерними для більшості банків України. За даними статистичних розрахунків більша частина банків успішно впорається з поставленими задачами щодо розміру капіталу, але регулятор завжди готовий для конструктивного діалогу з банками.

НАБУ як найбільше об’єднання банків забезпечує постійний та відкритий діалог з регулятором та іншими державними органами для вирішення актуальних питань банківської діяльності і розвитку банківської системи України.