НАБУ: об’єднані зусилля банків та СЕТАМ – шлях до прозорих та чесних торгів

НАБУ: об’єднані зусилля банків та СЕТАМ – шлях до прозорих та чесних торгів
04.09.2020 в м. Києві відбулась Конференція ДП «СЕТАМ» на тему: «Поточний стан ринку реалізації арештованого майна та шляхи його розвитку», співорганізатором якої виступила НАБУ.

Учасники Конференції оцінили поточний стан ринку реалізації арештованого майна в Україні, у т.ч. результати реалізації арештованого майна державним підприємством «СЕТАМ» за період 2016-2020 рр., розглянули міжнародний досвід у цій сфері, а також обмінялись власним баченням та напрацьованою практикою.

Виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова зазначила про позитивні зміни, пов’язані із діджиталізацією ринку торгів та переконливі результати діяльності СЕТАМу, які, зокрема, забезпечили для стягувачів зростання ціни на торгах на 10,9% і більше (раніше цей показник не перевищував 1%) та надходження до державного бюджету майже 13 млрд. грн.

Представниками банків – членів НАБУ було презентовано такі питання, як: «Ефективність примусової реалізації майна при стягненні боргу на користь банків» (Костянтин Жувака, АТ «Альфа-Банк»), а також «Практичні аспекти доцільності реалізації окремих видів предметів застави та іпотеки як майнового комплексу» (Василь Гей, АТ «СБЕРБАНК»). Також власним досвідом з реалізації балансового майна банку інструментами електронних аукціонів поділилися представники державних банків.

Крім того, на Конференції були обговорені останні зміни до порядку реалізації арештованого майна, які були прийняті Міністерством юстиції України та передбачають розділ функцій адміністратора та організатора в системі реалізації арештованого майна: «ProZorro.Продажі» стало адміністратором, а СЕТАМ – організатором.

Учасники Конференції мали змогу обговорити зазначені зміни за участі керівництва ДП «СЕТАМ» та ДП «Прозорро.Продажі».