НАБУ підписала Меморандум про створення Секретаріату фінансової реструктуризації

НАБУ підписала Меморандум про створення Секретаріату фінансової реструктуризації
У вівторок, 20 грудня Асоціація «Незалежна асоціація банків України» підписала Меморандум про технічну допомогу та співпрацю з Спостережною Радою, створеною на виконання вимог Закону України «Про фінансову реструктуризацію»

Документ підписали від Асоціації Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ, а з боку Спостережної ради – Голова Ради Сергій Шкляр.

Меморандум визначає відносини та напрями співпраці між Спостережною Радою та НАБУ. Враховуючи визначену Законом провідну роль українських фінансових установ, сторони домовились про співпрацю, підтримку і допомогу в створенні Секретаріату при НАБУ.

«Секретаріат запрацює в повну силу вже з початку наступного року. Впевнена, що це величезний крок назустріч підприємствам, які переживають фінансові труднощі. Створення Секретаріату дозволить проводити процедуру фінансової реструктуризації за кращими світовими практиками», - зазначила Олена Коробкова.

Відповідно до Закону України «Про фінансову реструктуризацію», Спостережна рада є координаційним органом з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації. В свою чергу, Секретаріат при НАБУ, створений Спостережною радою, буде відповідати за адміністрування проведення процедур фінансової реструктуризації і процедури вирішення спорів в арбітражі відповідно до положень Закону.

Нагадаємо, що Закон України «Про фінансову реструктуризацію», прийнятий 14 червня 2016 року, набув чинності 19 жовтня 2016 року. Ринок довго очікував запровадження законодавства, яке дає можливість використовувати загальновідомі інструменти договірної реструктуризації без ініціювання процедури відновлення платоспроможності боржника в судовому порядку.