НАБУ підписала меморандум з Асоціацією банків Чорногорії

НАБУ підписала меморандум з Асоціацією банків ЧорногоріїНезалежна асоціація банків України (НАБУ) під час проведення вперше в Україні засідання Міжнародної банківської Ради, підписала угоду про співпрацю з Асоціацією банків Чорногорії (ABM)

В рамках зміцнення міжнародних партнерських відносин, основні завдання співпраці:
  • обмін професійним досвідом, включаючи навчання працівників банківського сектору;
  • поліпшення механізмів, що використовуються для запобігання відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом;
  • аналіз банківського законодавства та пропозицій щодо його вдосконалення відповідно до міжнародних стандартів;
  • створення інформаційного поля для ефективного обміну аналітичною та довідковою інформацією;
  • розробка інфраструктури для міжбанківського обслуговування на базі сучасних інформаційних технологій та міжнародних стандартів, у тому числі встановлення прямих кореспондентських відносин між банками обох країн;
  • створення позитивного іміджу банківської системи та підвищення суспільної довіри до неї.

Вже найближчим часом планується організація спільних заходів, спрямованих на пошук шляхів вирішення актуальних для України фінансово-економічних питань.

«Ми впевнені, що обмін досвідом між двома країнами призведе до плідної співпраці та взаємовигідного результату. Зокрема, нам дуже цікавий чорногорський досвід в сфері захисту прав кредиторів, створення рівних умов конкуренції, а також вирішення проблеми іпотечних кредитів в іноземній валюті», – поділилася сподіваннями Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ. Вона переконана, що плідна співпраця НАБУ та ABM сприятиме створенню ефективної нормативно-правової бази України та ефективному функціонуванню вітчизняної банківської системи в цілому.


Для довідки:

НАБУ є членом Міжнародної банківської ради (IBC) та має велику кількість міжнародних партнерів, серед яких Міжнародний валютний фонд, німецький банк розвитку KfW, а також міжнародні компанії: Finance in Motion, IPC, IFC та EFSE.

Також, Асоціація уклала угоди про співпрацю з Асоціацією банків Центральної та Східної Європи (BACEE), банківськими асоціаціями Польщі, Грузії, Вірменії, Казахстану, Таджикистану та Білорусії.