НАБУ: Принципова позиція банку – запорука спільного захисту в питанні реєстрації податкових накладних

НАБУ: Принципова позиція банку – запорука спільного захисту в питанні реєстрації податкових накладних

Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ), як найбільший представник банківського співтовариства, послідовно відстоює позиції банків за різноманітними  питаннями, в тому числі і податковими.

Так, протягом січня – лютого 2019 року в ДФС було розглянуто скарги 10 банків (в присутності представника НАБУ) за процедурою  адміністративного оскарження, які стосувалися, в цілому, питання накладення штрафів за порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних ( ЄРПН), що не надаються покупцю.

Накладання штрафних санкцій у зв’язку з порушенням строків реєстрації податкових накладних, які не є підставою для формування податкового кредиту  (так звані – технічні накладні), на думку експертів НАБУ, ніяким чином не впливає і не  попереджає зловживання при формуванні податкового кредиту.

Одним з перших банків, скарга якого розглядалася в ДФС – був АТ «Банк Кредит Дніпро».

Офісом ВПП було встановлено порушення строків реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яка була складена на фізичну особу – НЕ платника податку. Таким чином, ДФС помилково застосувало норму ПКУ, яка стосується строків реєстрації розрахунків коригувань, складених постачальником послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку. Не зрозуміло чому фахівці Офісу вирішили, що в рамках застосування норми, яка стосується ПДВ – фізична особа є платником цього податку.

Незважаючи на те, що розмір судового збору значно перевищував розмір встановленого штрафу, керівництво банку вирішило відстоювати позицію банку у суді.


В першу чергу, це було зроблено з метою запобігання використання податківцями своїх висновків з початку на окремих банках, а потім, в випадку слабкості сторони захисту, і на всю банківську систему в цілому.

За результатом адміністративного оскарження, АТ «Банк Кредит Дніпро » отримав відповідь ДФС , що податкове повідомлення рішення Офісу викликів платників податків скасовано.

НАБУ дякує керівництву АТ «Банк Кредит Дніпро» за принципову позицію в питанні відстоювання правоти банку та захисту інтересів банківської спільноти в цілому.