НАБУ провела нараду щодо питання звітування за формою № 20-ОПП

18 квітня 2019 року за запрошенням Незалежної асоціації банків України відбулась установча  нарада представників провідних асоціацій України з приводу обговорення питання, яке є актуальним для крупних суб’єктів господарювання, а саме «Повідомлення за формою № 20-ОПП у разі надання в оренду частини об’єкта нерухомого майна».

НАБУ порушила дане питання з метою консолідації позицій учасників бізнес – спільноти, оскільки існує позиція Державної фіскальної служби України, що повідомлення за формою № 20-ОПП подається виключно у разі надання в оренду об’єкта нерухомого та рухомого майна в окремих частинах (на кожний банкомат, термінал, машину, офіс і т.п.).

Представники асоціацій спільно дійшли до висновку, що повідомлення за формою № 20-ОПП необхідно  подавати виключно у разі надання оренди об’єкта нерухомого майна в цілому, з метою виключення дублювання інформації, яка відображена в повному обсязі в інших звітах з оподаткування. Так наприклад, платник податків при постановці на облік подає 1-ОПП, а всі об’єкти нерухомого майна та автомобілі реєструються в єдиних та державних реєстрах, згідно чинного законодавства незалежно від подання 20-ОПП, інформація про такі об’єкти є публічною і доступною для органів ДФС.

Додатково всі вищезазначені об’єкти відображаються в  деклараціях з ПДВ, з податку на землю, з податку на нерухоме майно.

Оскільки законом не визначено ознаки об’єкта, що має бути зареєстрований в  органах ДФС, шляхом подання форми № 20-ОПП (довідник не досконалий) це призводить до застосування штрафів до всіх суб’єктів господарювання, що мають або орендують будь-яке майно поза адресою їх реєстрації, незалежно від того, чи приймає участь таке майно у бізнес процесах.

Враховуючи те, що  в податковий Кодекс були внесені зміни щодо реалізації та збереження палива,  які повинні застосовуватися з 01.07.2019, а паливо є у більшості суб’єктів господарювання, то питання звітності за формою № 20-ОПП та застосування штрафних санкцій з боку податківців найближчим часом прийме масовий характер.

Для повернення цього питання в список першочергових, представники НАБУ, АСС, ЕBA, УСПП вирішили знову актуалізувати його на адресу Експертної Ради, яка діє при Міністерстві фінансів та ДФС, пропонуючи редакцію Узагальнюючого роз’яснення, редакція якого задовольняла би інтереси різних сфер бізнесу.

НАБУ дякує представникам асоціацій за підтримку ініціативи та сподівається на її вирішення найближчим часом.