НАБУ: режим воєнного стану не відобразиться на роботі банків

НАБУ: режим воєнного стану не відобразиться на роботі банків

26.11.2018р. відбулася зустріч керівників НБУ та ТОП-40 банків у зв’язку з можливим введенням режиму воєнного стану. Відповідне рішення Президента схвалено Парламентом увечері 26 листопада, таким чином з 28.11.2018р. у 10 областях України введено режим воєнного стану строком на 30 днів.

 

Разом з цим, враховуючи відсутність різких економічних дисбалансів, за результатами аналізу та спільного обговорення ситуації Нацбанк не вбачає підстав для зміни звичайного режиму роботи банківських установ України та зазначає про відсутність необхідності для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

 

Банківська система України сьогодні стійка до зовнішніх та внутрішніх викликів, адже банки пройшли стрес-тестування, їх ліквідність на високому рівні (становить близько 75 млрд. грн.). При цьому, НБУ підтвердив свою готовність, у випадку необхідності, контролювати та «згладжувати» ситуацію на валютному ринку, щоб запобігти «стрибкам» курсу національної валюти. Крім того, регулятор заявив, що, за необхідності, банки як і раніше можуть користуватися стандартними інструментами підтримки ліквідності.

 

Зі своєї сторони керівники банківських установ також запевнили про вжиття заходів для забезпечення безперебійної роботи банків, своєчасного проведення платежів, належного поповнення банкоматів та обслуговування населення та юридичних осіб у штатному режимі.

 

«Сьогодні важливо не допустити створення штучної паніки в українському суспільстві, адже введення воєнного стану не означає перехід до активних воєнних дій України. Одночасно, держава не може ігнорувати прояви агресії, адже повинна бути готова дати відсіч, боронити свої кордони та захищати суверенні права, - заявив Голова Ради НАБУ Роман Шпек. - Наразі ми маємо набагато сильніший та прозоріший банківський сектор, ніж у 2013-2014 роках. Банки готові працювати зі своїми клієнтами, забезпечуючи проведення всіх необхідних операцій. Позитивним сигналом є заява МВФ щодо готовності продовження співпраці з Україною навіть за умови запровадження режиму воєнного стану. Тому зараз головна задача нашого суспільства зрозуміти об’єктивність рішень керівництва держави та не поширювати чутки і панічний настрій. Ми повинні бути відвертими один з одним та оприлюднювати лише достовірні факти. Чесна комунікація це важливий фактор для збереження контролю над стабільністю ситуації в країні. Найближчий тиждень буде нелегким, але банківський сектор України готовий до цього виклику».